مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه گفت: به زودی ۶۰۰ سبدکالا از سوی آستان قدس رضوی در اختیار محرومان استان کرمانشاه قرار می‌گیرد.

سیدجعفر امامیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، از توزیع ۶۰۰ سبدکالا بین نیازمندان استان خبرداد و اظهار داشت: به زودی این بسته‌های حمایتی که شامل حبوبات، برنج ایرانی، روغن، لیمو، سویا و ماکارونی است در بین نیازمندان توزیع می‌شود و جمع ریالی این تعداد سبد غذایی به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

وی گفت: پس از سپردن مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی از سوی مقام معظم رهبری به حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و تاکید وی بر خدمت‌رسانی به ضعفاء و نیازمندان، دفاتر استانی آستان قدس رضوی در سراسر کشور راه‌اندازی شد که کرمانشاه نیز از جمله این استانها به شمار می‌آید.‌

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه با بیان اینکه اقدامات مناسبی برای تحقق دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی برای کمک به محرومان و مستمندان آغاز شده است عنوان کرد: از جمله این اقدامات می‌توان به جذب کمک‌های مردمی و توزیع بسته‌های حمایتی کالا و اقلام خوراکی اشاره کرد.

حضور خادمیاران استان کرمانشاه در طرح «مهمان امام»

امامیان با اشاره به اینکه طرح «مهمان امام» در گستره شهر مشهد به همت کانون‌های خادمیاری تبلیغی استانها برگزار می‌شود گفت: در این طرح ۱۳۰۰ خادمیار تبلیغی شرکت خواهند کرد که از این تعداد ۲۰ خادمیار متعلق به استان کرمانشاه است.

وی با بیان اینکه برنامه محوری مهمان امام در چهار محور اصلی و در مجتمعهای اقامتی، تجاری، اماکن عمومی و مبادی ورودی شهر برگزار می‌شود بیان کرد: در طرح مهمان امام تبیین گفتمان رضوی مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف توسط مبلغان مطرح خواهد شد.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه عنوان کرد: اجرای سرود، تواشیح، پرسش و پاسخ، پاسخگویی به مسائل شرعی، برگزاری مسابقات ویژه کودکان و همچنین هدیه کتاب با موضوع امام رضا(ع) و انقلاب اسلامی از برنامه‌های طرح مهمان امام است.

وی افزود: با هدف ترویج فرهنگ میزبانی و تکریم زائران در کنار فعالیت‌های فرهنگی، خادمیاران، خدمات عمومی، فنی و بهداشتی به زائران امام رضا (ع) ارائه می‌کنند که این طرح در بازه ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین‌ماه در سه دوره پنج روزه برگزار می‌شود.

طرح «دست‌های مهربانی» در مناطق حاشیه‌ای کرمانشاه اجرا شد

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه افزود: طرح «دستهای مهربانی» با حضور کاروان سلامت رضوی در مسجد حاج شیرولی خانی واقع در شهرک نوکان ۹ اسفندماه برگزار شد که در این طرح ۲۹۲ بیمار نیازمند توسط ۶ پزشک متخصص گوش و حلق بینی، زنان و پزشک عمومی و ۱۶ کادر درمانی ویزیت و مداوا شدند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه به منظور خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان طرح دستان مهربانی» را به منظور ویزیت رایگان محرومان در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر آغاز کرده است عنوان کرد: در این طرح پزشکان خادمیار با حضور در مساجد و حسینیه‌های مناطق مورد هدف به ویزیت رایگان بیماران می‌پردازند.

امامیان افزود: خادمیاران سلامت با هدف کمک به بهبود و ارتقاء وضعیت سلامت جامعه، ارائه خدمات درمانی و تلاش در جهت کاهش مشکلات نیارمندان اعزام می‌شوند و محرومیت‌‌زدایی در حوزه سلامت یکی از مهم‌ترین اهداف این نمایندگی است.