۵۰۰ واحد سیل‌زده استان کرمانشاه در طرح سازمان بسیج با عنوان "جهاد همبستگی ملی" بازسازی می‌شود.

آیت‌الله مصطفی علما در نشست طرح جهاد همبستگی ملی اظهار داشت: برای رسیدگی و ترمیم آسیب‌های کلی، هیچ دولتی نمی‌تواند به تنهایی کار را به نتیجه مطلوب برساند، بلکه این مردم هستند که با حضور همیشگی خود نتایج امیدوار کننده‌ای بوجود آوردند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: برای رسیدن به اهداف همه جانبه، ائمه محترم جمعه باید خیرین شهرستان و آحاد مردم را نسبت به اهمیت موضوع توجیه کنند و روحانیت همواره در کنار مشکلات مردم حضور داشته و ترجمان این کمکها این است که روحانیت خادم مردم بوده است.

امام جمعه کرمانشاه با استناد به فرمایش حضرت امام خمینی(ه) تاکید کرد: امام راحل(ره) در وصیت به فرزندشان مرحوم حاج احمد می‌فرماید که خدمت به مردم بالاترین مستحب و صواب است.

وی گفت: در برنامه‌های ملی باید همه بسیجی‌وار پای در عرصه بگذارند و توجه کنیم که هر خدمتی انجام دهیم در واقع به خود خدمت کرده‌ایم.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم‌(ص) استان کرمانشاه نیز در این نشست گفت: ۳۰۰ واحد تعمیری و ۲۰۰ واحد احداثی و در مجموع ۵۰۰ واحد مسکونی در طرح «جهاد همبستگی ملی» در استان کرمانشاه بازسازی و تعمیر می‌شود.

سرهنگ مجتبی بیاتی با اشاره به طرح سازمان بسیج برای بازسازی خانه‌های سیل‌زده گفت: براساس این طرح اعتبار ساخت ۲۰هزار واحد در سراسر کشور با کمک خیرین و مردم و با استفاده از ظرفیت مساجد و پایگاه‌های مقاومت جمع‌آوری می‌شود.

وی افزود: کمک به ساخت منازل در درجه اول بر عهده دولت و بنیاد مسکن است ضمن اینکه اطلاع داریم پولی که بنیاد مسکن به این امر اختصاص می‌دهد جوابگو نیست در همین راستا سازمان بسیج طرحی را به نام طرح همبستگی ملی برنامه‌ریزی کرده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان کرد: در این طرح با کمک‌های مردمی به محوریت هر مسجد یک خانه بازسازی می‌شود.