مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه با بیان اینکه ۲۳۰ نقطه از استان کرمانشاه میزبان کاروان زیرسایه خورشید می‌شود گفت: در دهه کرامت سرزمین حماسه‌سازان میزبان خدام بارگاه حرم رضوی است.

سید محمدجعفر امامیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به میزبانی این استان از کاروان زیرسایه خورشید در دهه کرامت امسال اظهار داشت:  در دهه کرامت امسال ۲۳۰ نقطه از استان کرمانشاه در صورت تحقق برنامه‌ریزی‌ها میزبان سه گروه از کاروان زیرسایه خورشید می‌شوند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در دهه کرامت این استان که سرزمین حماسه‌سازان و شهیدان و رزمندگان است میزبان دو کاروان از خدام بارگاه حرم رضوی بود گفت: ما افتخار این را داشتیم که با عنایت امام رضا (ع) و منشور جهادی مقام معظم رهبری میزبان خدام بارگاه حرم و پرچم متبرک در دهه کرامت در استان باشیم.

امامیان با  اشاره به اینکه ورود کاروان زیرسایه خورشید یک حال و فضای معنوی در سراسر استان برای عاشقان اهل‌بیت (ع) به وجود می‌آورد عنوان کرد: در سال‌های گذشته مردم با تمام وجود و احساس و به زیبایی تمام از این کاروان‌ها استقبال کردند و‌ در برخی از مسیر شهرها و روستاییان با گریه کاروان را متوقف و گوسفند قربانی می‌کردند و افتخار می‌کردند که یک روز امام رضایی و پربرکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه حرکت کاروان زیرسایه خورشید در این سال‌ها خوشبختانه توانست یک موج عظیم معنوی، الهی و انسانی در سراسر کشور به وجود آورد بیان کرد: در این رابطه می‌توان گفت که بعد از حماسه عظیم راهپیمایی اربعین این حرکت کاروان زیرسایه خورشید به عنوان یک رویداد بزرگ فرهنگی و مذهبی در حال رخ دادن است.

امامیان با اشاره به اینکه این جریان فرهنگی سراسر کشور را تحت‌تاثیر قرار داده است افزود: مردم عاشق اهل‌بیت (ع) زیارت از راه بعید را نیز برای خود غنیمت می‌دانند و بر این باورند که زیارت بیرق ملکوتی امام رضا (ع) همان زیارت بارگاه ملکوتی ایشان است.

وی بیان کرد: فعالیت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه با هدف برپایی خیمه امام رضا در استان کار خود را آغاز کرده و مردم این استان سال‌ها انتظار این چنین روزی را داشتند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه گفت: امسال دبیرخانه برنامه های دهه کرامت در دفتر نمایندگی آستان قدس جهت پیگیری، تسریع امور و هماهنگی بین مجری ، ادارات و پر کردن خلأهای احتمالی در روند اجرا ، تشکیل شده است.

وی با اشاره به حضور کاروان زیر سایه خورشید و با اجازه امام رضا(ع) در استان افزود: برگزاری جشن‌های” کرامت” ، شب شعر “ملکوت هشتم” ، پیاده‌روی بزرگ خانوادگی، پویش “مهر هشتم”، مهربانی به رسم اهل‌بیت (ع)، رواق رضوی را از جمله برنامه‌های دهه کرامت است.

امامیان با اشاره به اینکه برخی برنامه‌ها جنبه عمومی دارد و نه تنها در شهر کرمانشاه، بلکه به صورت همزمان در شهرستان‌ها هم اجرا می‌شود، عنوان کرد پروژه ویژه شبیه‌سازی صحن انقلاب ، ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی خدماتی خادمیاران از جمله مشاوره خانواده، بانوان، نوجوانان برگزار می‌شود.