مسئول بسیج دانش آموزی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال‌جاری تا کنون ۱۸ هزار دانش‌آموز از استان به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور اعزام شدند.

سرهنگ محمد رسول اکبری در گفتگو با ما، اظهار داشت: آخرین اعزام اردوهای راهیان نور دانش آموزی با اعزام دانش‌آموزان دختر روز دوشنبه سیزدهم اسفند ماه انجام خواهد شد.

وی افزود: با احتساب این زائران از ابتدای سال ۱۸ هزار دانش آموز به اردوهای راهیان نور اعزام شدند که ۱۴ هزار نفر از مناطق عملیاتی غرب و ۴۰۰۰ نفر از مناطق عملیاتی جنوب دیدن کردند.

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بیان کرد: دانش آموزان اعزامی به اردوهای راهیان نور غرب کشور از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی مطلع الفجر گیلانغرب، شهید بهشتی قصرشیرین و یادمان مرصاد ضمن بهره مندی از برنامه رزمی-فرهنگی از نمایشگاه افلاکیان نیز بازدید کردند و دانش آموزان در مناطق عملیاتی جنوب در برنامه‌ای رزمی- فرهنگی حضور یافتند و یادمان هویزه و اروند کنار را زیارت کردند.

وی با تاکید بر اینکه اعزام‌های دانش آموزی راهیان نور درهفته جاری به اتمام می‌رسد بیان کرد: همچنین درصدد اجرای طرح شهید بهنام محمدی با تاکید بر مباحث تربیتی دانش آموزان در شماری از مدارس هستیم.

اکبری عنوان کرد: در این طرح با همکاری آموزش و پرورش مربیان آموزش دیده در غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان به مربیان پرورشی کمک می‌کنند.

وی همچنین برگزاری همایش تجلیل از اعضای کمیته‌های پشتیبانی بسیج دانش آموزی را از دیگر برنامه‌های این سازمان دانست.