رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه از راه‌اندازی ۱۲ موکب اربعین حسینی کرمانشاه در مناطق سیل‌زده استان لرستان از جمله خرم‌آباد و پلدختر به منظور خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان خبر داد.

بهمن صحرایی در گفت‌‌وگو با خبرنگار ما ظهار داشت: ظرفیت موکب‌های اربعین حسینی کرمانشاه که در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی دایر شده و اسکان و خدمت‌رسانی به زائران حسینی را برعهده دارد٬ در استان لرستان برای خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده به‌کار گرفته می‌شود.

وی با اشاره به ابلاغیه وزیر کشور و دستور رئیس ستاد عتبات عالیات کشور به ستاد اربعین استان٬ هماهنگی‌های لازم جهت استقرار موکب‌های اربعین استان در مناطق سیل‌زده انجام شده است، افزود: با توجه به سیل استان لرستان خادمان موکب‌های کرمانشاه برای پذیرایی و پخت غذای گرم برای مردم دلاور لرستان٬ راهی این شهرستان می‌شوند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه از چند روز گذشته دو موکب استان در منطقه نورآباد مستقر شده است گفت: یک موکب نیز در منطقه سرفیروزآباد مباردت به پخت غذا کرده و دو موکب دیگر استان در منطقه خرم‌آباد و پلدختر مستقر شدند که در مجموع تاکنون ۸ موکب استان در منطقه لرستان مستقر شده است.

وی با اشاره به اینکه در این موکب‌ها روزانه ۵۰ هزار پرس غذای گرم در وعده نهار و شام پخت و بین مردم سیل‌زده توزیع می‌شود عنوان کرد: چهار موکب دیگر از شهرستان‌های کنگاور و اسلام‌آباد غرب تا ۱۰ روز دیگر به منطقه اعزام می‌شوند.

صحرایی با اشاره به اینکه پس از وقوع حادثه سیل در استان‌های مختلف کشور و بعد از پیام سردار سلیمانی مردم استان کرمانشاه با تشکیل موکب‌های مردمی و ارسال کمک‌های خود به یاری آسیب‌دیدگان شتافتند و نوع‌دوستی خود را نشان دادند.

وی تجربه و نیت خالصانه خادمان و مدیران موکب‌ها را پشتوانه خوبی برای بهره‌گیری از این ظرفیت در شرایط بحرانی دانست و اظهار کرد: از آنجا که این ماموریت در پی شرایط اضطراری و غیرقابل پیش‌بینی شده به موکب‌ها سپرده شده است، نیازمند پشتیبانی مردمی هستیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه با بیان اینکه هموطنان عزیز می‌توانند با شماره‌گیری کد ستاره ۲۳۳ مربع(#۲۳۳*) و گزینه اربعین، کمک‌های خود را به موکب‌های مستقر در مناطق سیل‌زده اهدا کنند، افزود: این موکب‌ها یک ماه در مناطق سیل‌زده لرستان به هموطنان سیل‌زده خدمات خواهند داد و مکان ستاد عتبات عالیات استان محل جمع‌‌آوری کمک‌های غیرنقدی مردم است.

وی بیان کرد: امیدواریم با حمایت مردم و دستگاه‌های دولتی استان و ابلاغی که از سوی استاندار کرمانشاه انجام شده٬ تمام موکب‌های استان را در لرستان راه‌اندازی و استفاده کنیم.