مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: برای نوروز سال 98، موفق به اخذ سهمیه اعزام یک‌هزار و 100 نفر در قالب 28 کاروان از استان کرمانشاه جهت سفر به عتبات عالیات شده ایم.

حامد دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار ما،اظهار داشت: سفرهای نوروزی زائران عتبات عالیات نوروز سال‌جاری ۸۰۰ نفر از استان کرمانشاه در قالب ۲۰ کاروان به عتبات عالیات اعزام شدند و برای نوروز سال ۹۸ نیز موفق به اخذ سهمیه اعزام یک‌هزار و ۱۰۰ نفر در قالب ۲۸ کاروان از استان کرمانشاه جهت سفر به عتبات عالیات شده ایم.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اعزام به عتبات عالیات در ایام نوروز به ۲ صورت‌، شامل ۱۴ کاروان پنج روزه و ۱۴ کاروان هفت روزه انجام خواهد شد.

وی افزود: در مدت زمانی که سایت پیش ثبت‌نام باز بود ۵ هزار نفر ثبت‌نام کردند که با سهمیه ابلاغی، به طور متوسط از هر پنج نفر یک نفر می‌تواند در قرعه‌کشی انتخاب شود.

دارابی با بیان اینکه قرعه‌کشی برای اعزام‌های نوروزی عتبات روز سه‌شنبه انجام خواهد شد، گفت: افراد اعزامی باید با مراجعه به سایت عتبات، نسبت به انتخاب کاروان‌ها اقدام کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه ادامه داد: سفرهای نوروزی عتبات عالیات در بازه زمانی بیست و چهارم اسفند‌ماه تا نهم فروردین‌ماه انجام می‌شود.

دارابی خاطرنشان کرد: سفارت عراق قیمت صدور ویزا را از ۴۰ دلار به ۵۰ دلار افزایش داد و این سبب شد که شاهد افزایش پنج درصدی اعزام‌های نوروزی باشیم.

این مسؤول در پایان، گفت: در استان کرمانشاه ۱۸ دفتر زیارتی خدماتی فعال بوده و نسبت به اعزام زائران اقدامات لازم را انجام می‌دهند.