در *گام دوم جهانی انقلاب اسلامی* اساسا بدون *جبهه‌اندیشی* نه تنها امکان اداره امور ام‌القری جهان اسلام را نداریم بلکه امکان پیگیری و تحقق *توصیه‌های ۷گانه* آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

کربلائیان/ دکتر حسن بیارجمندی:  ۹۲/۲/۲ برای همه فقط یک روز است اما برای فعالین جبهه فرهنگی *مبدا تاریخ پایه‌گذاری یک اندیشه و تفکر جبهه و جبهه‌ساز و تاریخ‌سازی بر مدار زنجیره تمدن‌سازی نوین اسلامی است که همچون شجره طیبه در حال ریشه دواندن و قد کشیدن در آسمان ام‌القری جهان اسلام است.*
*۷سال مقدس* از این تاریخ که امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) *دکترین جبهه‌اندیشی در مدیریت و راهبری ستادی حوزه اجتماعی و فرهنگی* را مطرح نمودند می‌گذرد.
اگر در مبدا یاد شده عده‌ای این فراز از بیانات معظم‌له که: *خب وقتی انسان نقطه مقابل را نگاه می‌کند، یک جبهه‌ای می‌بیند. ما در مقابلمان یک جبهۀ فرهنگی- سیاسی غرب وجود دارد که در دل آن جبهه، باز یک جبهه سرمایه داری خطرناک و آدم خوار وجود دارد، باز در کنار این، یک جبهه صهیونیستی، با اهداف مشخص وجود دارد؛ باز در کنار این، یک جبهه با ارتجاع فکری و خوک صفتی در زندگی بشری وجود دارد – سلاطین و مسئولان امور خیلی از حکومت ها، زندگی حیوانی شان مثل خوک و اهدافشان، اهداف دشمنان و فکرشان، فکرهای متحجر – که اینها همه یک مجموعه‌ای تشکیل دادند در مقابل ما؛ یک جبهه هستند. ما اگر بخواهیم در مقابل این جبهه کار کنیم، هم باید تنوع داشته باشیم ، هم ابتکار داشته باشیم، هم باید انگیزه داشته باشیم،  هم باید برنامه داشته باشیم؛ کارمان برنامۀ هدایت شده باشد. و این نمی شود مگر با تشکیل جبهه. این طرف هم بایستی جبهه تشکیل داد. از افراد و حتی مجموعه‌ها، به تنهایی کار بر نمی‌آید، باید یک کار وسیع جبهه‌ای انجام داد. این کار هم جز با حضور مردم امکان ندارد؛ یعنی ابتکارات مردم خیلی از کارها را می کند.* یک تحلیل و نظریه بود اما امروز با برملا شدن تمامی نقشه‌های شوم جبهه دشمنان با حضور موفق نیروهای انقلاب در *عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی* و بسط آن به دیگر عرصه های خدمت‌رسانی به مردم بالاخص در حوادث و بلایای طبیعی در چند سال اخیر _که از سیل سراسری اول سال ۹۸ تا شیوع ویروس کرونا در آخر همین سال و مصادف با ۷سالگی مقدس آن _ به یک حقیقت و *اصل مسلم مدیریت انقلابی و جهادی* مبدل شده است.
آن روز فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در ایران به وسعت کنونی فعال نبود اما امروز و علی‌رغم اینکه زمین و عرصه‌های یاد شده متعلق به جبهه دشمنان است اما براساس *قاعده و دکترین امام خامنه‌ای* این زمین به بزرگترین عرصه *فعالیت‌های جهادی و انقلابی و تبلور فعالیت‌های جبهه‌ای مردمی* مبدل شده است و کاملا برای همگان قابل درک و لمس است.
امروز بیانات امام خامنه‌ای در تاریخ صدرالاشاره؛ *منظومه اندیشه‌ای جبهه و فعالیت جبهه‌ای* را تشکیل می‌دهد و با ۷سال مقدس پشتوانه عملیاتی موفق و افتخارآفرین آن برای انقلاب و نظام اسلامی در مدار تمدن سازی نوین اسلامی بعنوان یک *مدیریت راهبردی* شناخته شده می‌بایست به *مراکز آموزشی و پژوهشی* عرضه شود؛ چراکه در *گام دوم جهانی انقلاب اسلامی* اساسا بدون *جبهه‌اندیشی* نه تنها امکان اداره امور ام‌القری جهان اسلام را نداریم بلکه امکان پیگیری و تحقق *توصیه‌های ۷گانه* آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

توصیه‌‌هایی که در افق یاد شده تمدن نوین اسلامی را *ایجاد و آمادگی برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) را مهیا خواهد کرد.* ان‌شاءالله