مراسم سالروز شهادت اولین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه و یادواره شهدای مدافع حرم استان کرمانشاه در مسجدالنبی (ص) استان کرمانشاه برگزار شد. حسن کاظمی، سفیر اسبق ایران در عراق در این مراسم گفت: امروز رزم ما در سامرا، نجف، زینبیه و تهران و یا هر کجای دیگر رزم و مقاومت برای انقلاب اسلامی است. […]

مراسم سالروز شهادت اولین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه و یادواره شهدای مدافع حرم استان کرمانشاه در مسجدالنبی (ص) استان کرمانشاه برگزار شد.

حسن کاظمی، سفیر اسبق ایران در عراق در این مراسم گفت: امروز رزم ما در سامرا، نجف، زینبیه و تهران و یا هر کجای دیگر رزم و مقاومت برای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: اگر شهید مهدی نوروزی شیر سامرا نام گرفت به خاطر این بود که اسلام دیگر مرز نمی شناسد و هر کجا که نیاز است رزمنده مسلمان پا در رکاب می کند و به آنجا می شتابد.

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در عراق خاطرنشان کرد: به زعم مقام معظم رهبری مدافعان حرم انتخاب شده هستند اگر چه داوطلبانه به میدان جنگ شتافتند.

وی اظهار داشت: مدافعان حرم دارای سه ویژگی بارز از جمله غیرت، تعصب دینی به اهل بیت(ع) و بصیرت انقلابی هستند و با بصیرت و هوشیاری کاروان دشمن را نشانه گرفتند و به مقابله با آنها پرداختند.

کاظمی‌قمی با بیان اینکه برخی ادعا دارند که سوریه و عراق و … ربطی به ما ندارند، گفت: باید بگویم اینها یک زنجیره به هم پیوسته هستند که ایران هم جزء آنها محسوب می شود.

وی ادامه داد: مساله مدافعین حرم مساله مقابله با داعش نبود بلکه همه نظام کفر پشت پرده این جنگ بودند.

کاظمی قمی گفت: آمریکایی ها در سال ۲۰۰۱ به بهانه مبارزه با تروریسم وارد کشور عراق شد اما جمهوری اسلامی به کمک ملت عراق نگذاشتند نیروهای سلطه گر در عراق بماند و سناریوی لشگر کشی عراق شکست خورد.

سفیر اسبق ایران در عراق افزود: در پی این اتفاق آمریکا سناریوی جدیدی تحت عنوان جنگ نیابتی با دو بال تکفیری و داعش شکل داد.

وی خاطرنشان کرد: باید بدانیم آمریکایی ها در هر نقطه ای که جنگی را آغاز کند هدف نهایی آنها ایران است و تجاوز آل سعود به یمن شاخه ای از لشگرکشی نیابتی است.

کاظمی‌قمی با بیان اینکه امروز آمریکا توان لشگرکشی نظامی را ندارد، افزود: استکبار به دنبال این است که با راه اندازی جنگ نیابتی منطقه ما را به کانونی از جنگ و نفرت تبدیل کند.

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در عراق ابراز داشت: مدافعین حرم چون اهل بصیرت است به خوبی دسیسه های دشمن را تشخیص داد و جلوی تهدید را گرفت.

وی تصریح کرد: اینکه رهبر انقلاب گفت اگر در سوریه نمی جنگیدیم باید در خیابانهای همدان و تهران و کرمانشاه می جنگیدم یک سخن واقعی است