هم‌زمان با چهلمین سالروز آغاز دفاع مقدس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، در ارتباط تصویری با شرکت‌کنندگان در آئین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، سخنرانی کردند.

به گزارش کربلائیان، هم‌زمان با چهلمین سالروز آغاز دفاع مقدس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، در ارتباط تصویری با شرکت‌کنندگان در آئین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس فرمودند: ما کِی میتوانیم اهمیت و عظمت رزمندگان را درست تشخیص بدهیم؟ آن وقتی عظمت کار معلوم میشود که عظمت عرصه و میدان را بتوانیم تشخیص بدهیم؛ عظمت میدان یعنی تعریف دفاع مقدس. باید آنچه را که حقیقت است گفت؛ تحریف، امر جدی و خطر بزرگی است و دست تحریف وجود دارد.

 

ایشان ضمن اشاره به ارتقا سرمایه های انسانی ما در دوران دفاع مقدس فرمودند: خوشبختانه از عناصر حاضر در دفاع مقدس، افراد بی‌شماری بعدها، امروز، دیروز و ان‌شاءالله در آینده در بخشهای مختلف گوناگون کشور مشغول خدمتگزاری بودند و هستند که یک نمونه‌اش شهید عزیز ما بود؛ شهید سلیمانی که در عرصه‌ی دیپلماسی و بین‌المللی و در منطقه یک فعالیت شگفت‌آوری داشت. واقعاً هنوز ملت عزیز ایران از گستره‌ی کار شهید سلیمانی مطلع نیستند؛ یک چیزهایی آگاهند اما ریزه‌کاری‌های کار او خیلی بیش از این حرفها است؛ که حالا شاید ان‌شاءالله در آینده بتدریج آشکار بشود.
این یک سرمایه‌ی انسانی بود که در جنگ درست شد؛ یعنی پایه‌گذاری امثال قاسم سلیمانی‌ها در جنگ و در دوران دفاع مقدس گذاشته شد.

 

همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن یادآوری ضرورت رعایت موارد بهداشتی فرمودند: کرونا را دست‌کم نگیرید. اینکه روزی ۱۵۰ هم‌وطن از دست بروند، این چیز کوچکی است؟ بعضی‌ها ارزیابی مناسبی ندارند از این قضیه. فرض کنید هر دو روز یک‌بار یک هواپیمای سیصد نفره سقوط کند و همه بمیرند! این چیز کمی است؟ ما هر روزی ۱۵۰ نفر، ۱۴۰ نفر، ۱۷۰ نفر متوفی داشته باشیم، این چیز کمی است؟
علاج هم دست خودمان است. خب مسئولین که می‌بینید دارند خودشان را واقعاً فدا میکنند؛ از پزشک، از پرستار و از مدیر و … دائم دارند تلاش میکنند، کار میکنند. ما مردم بایستی به وظایفمان عمل کنیم. این فاصله‌ی اجتماعی، این ماسک، این دستوراتی که داده میشود، این شست‌وشوی دست، این کارهای لازمی است که باید انجام بگیرد.

 

حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با شرایط موجود در ایام اربعین امسال فرمودند: روز اربعین همه بنشینند، دو سه تا زیارت مهم روز اربعین وارد است؛ زیارت اربعین را مردم بنشینند بخوانند، با حال و با توجه، و پیش امام حسین شکوه کنند، بگویند یا سیدالشهدا! ما دلمان میخواست بیاییم، نشد، وضع این جوری است؛ تا یک نظری بکنند، یک کمکی بکنند.

  • منبع خبر : khamenei.ir