سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه گفت: فعلا در سه آزمایشگاه تشخیص کوید 19 (R6-pcr) انجام می‌شود که ان‌شاءالله به‌زودی این تعداد را افزایش می‌دهیم.

به گزارش کربلائیان به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا در توضیح عملکرد فوق‌العاده استان‌کرمانشاه در پیشگیری از بیماری کرونا به تایید وزارت بهداشت، اظهار داشت: بخشی از این تقدیر به دلیل عملکرد خوب دانشگاه در موضوع غربالگری افراد و خانوار چه در مرحله اول و چه در مرحله دوم که به خوبی انجام شده، بود.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل بحث بیماریابی بسیارخوب در کرمانشاه که در موضوع تشخیص زودهنگام بیماران سرپایی صورت گرفته و مراقبت بسیار خوب این بیماران و خانواده آنان و قرنطینه کردن این افراد بوده است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه عملکرد مناسب استان در خصوص موضوع گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی و دقت در این موضوع اثرات خوبی در پیشگیری داشته است، گفت: مراقبت و پیگیری بیماران تشخیص داده شده چه بستری چه سرپایی به خوبی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: فعلا در سه آزمایشگاه تشخیص کوید ۱۹ (R6-pcr) انجام می شود که ان‌شاءالله به‌زودی این تعداد را افزایش می‌دهیم.

شکیبا ادامه داد: هم‌اکنون۲۰ مرکز ۱۶ ساعته کارتشخیص و درمان و نمونه‌گیری را به‌خوبی برای عموم مردم انجام می‌دهند.