راهپیمایی بزرگ یوم‌الله 22 بهمن که مانور اقتدار ملت انقلابی ایران اسلامی است در کرمانشاه با شکوه هرچه تمامتر برگزار شد.

مردم مومن و انقلابی استان کرمانشاه در چله انقلاب همچون سال‌های گذشته با حضوری پرشور در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن اتحاد، انسجام و یکپارچگی خود را به رخ جهانیان کشاندند.

آنها آمدند تا بگویند ما آمدیم تا ایستادگی‌مان را به رخ دشمنانی بکشیم که چهل سال است می‌خواهند ما را از پای درآورند؛ آمدند که بگویند امید به آینده داریم با افتخار به گذشته.

زن و مرد و پیر و جوان همه آمده‌اند تا بگویند هیچ چیز و هیچکس نمی‌تواند مانعی حتی کوچک بر سر راهی باشد که برایشان افتخار و عزت و سربلندی را به ارمغان آورد.

سیل خروشان ملت امروز به شکرانه چهل سال عزت و اقتدار در میعادگاه‌های یوم‌الله ۲۲ بهمن رنگ یاس و ناامیدی را بر تمام آرزوهای نابودگرانه دشمنان زبون این مرز و بوم پاشیدند.

آنهایی که چهل سال است هرآنچه از دستشان برآمده برای از پا درآوردن این مردم غیور دریغ نکردند؛ ما را در تنگناهای شدید اقتصادی قرار دادند تا از انقلابمان و آرمان‌های والایش دست بکشیم؛ اما هیهات…

مردم مقاوم ایران اسلامی علی رغم تمام مشکلات امروز به میدان آمدند تا به آنهایی که دل در گرو دل بریدن مردم از انقلاب بسته‌اند نشان دهند که این آرزوی واهی خود را به گور خواهند برد.

اتحاد مثال‌زدنی اقوام مختلف کرمانشاه در جشن چiل سالگی نمادی از چهل سال وحدت علی رغم تمام تلاش‌های دشمنان برای گسستن این پیوند از جلوه‌های دیدنی این مراسم بود.

سربازان کوچک روح‌الله که دیروز دست در دست پدرانشان در راهپیمایی‌ها مشق حضور می‌کردند، امروز قد کشیده بودند و فرزندانشان را در سرمای دی‌ماه در آغوش کشیده و آمده بودند تا به آنها نشان دهند ایستادگی چه عزتی دارد.

نسل چهارمی‌های انقلاب و آینده‌سازان این مملکت هم امروز در این صف‌های طولانی راهپیمایی آمده بودند که به دنیا نشان دهند انقلاب و آرمانهایش را باور دارند و از آن تا پای جان محافظت می‌کنند و ادامه دهنده راه پدرانشان و البته مقاوم‌تر هم هستند.

بارش رحمت‌ الهی هم از شب گذشته در آسمان کرمانشاه باریدن گرفته و نم باران صورت راهپیمایی‌کنندگان را نوازش می‌دهد.

مترسک‌های استکبار هم روی دست مردم می‌چرخیدند و آنهایی که می‌خواستند انقلاب خمینی چهل‌ سالگی‌اش را نبیند حالا در جشن چهل سالگی انقلاب سوژه خنده مردم شده بودند.

مردم برای اعلام انزجار خود از سران استکبار جهانی آدمک‌های آنها را به آتش کشیدند و به آنها اعلام کردند اجازه دخالت در امور کشور را به آنها نخواهند داد.

حضوری متفاوت از نسل پنجمی‌ها

نسل پنجمی‌های انقلاب هم امروز آمده بودند تا مشق ایستادگی کنند برای فردایی که قرار است آینده‌سازش باشند و بار این امانت را مردانه‌تر به دوش بکشند.بیعت دوباره پرجمداران انقلاب

جانبازان دفاع مقدس و خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران که صاحبان اصلی انقلاب و پرچمداران آن هستند امروز آمدند تا بگویند برای این انقلاب چه جان‌هایی فدا شده و نسل امروز چه وظیفه سنگینی بر دوش دارند.

مردم نمره خوبی از چهل سال استقامت می‌گیرند

حجت‌الاسلام محمد قمی پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه در کرمانشاه اظهار داشت: یک اربعین و چهل سال گذشت از آن نقطه عطف تاریخ ایران سرافراز، از آن زمانی که مردم این سرزمین از جوان و پیر قیام کرددند.

وی با بیان اینکه امام از ابتدا تا انتهای قیام تنها یک پیام برا یهمه داشت و آن هم دعوت به قیام برای خدا بود، گفت: ایشان زمانی که جوان بودندو بیست و چند سل به علمای بلاد نامه نوشتند که برای خدا قیام کنید؛ سال ۴۲ هم به مردم ایران پیام دادند که مردم برای خداوند عالم قیام کنید.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: سال ۵۷ در نوفل لوشاتو که دانشجویان انجمن‌های اسلامی محضر ایشان رفتند نصیحت خواستند که فرمودند یکتا موعظه پرودگار که همان قیام برای خدا بود؛ ۱۹ بهمن ۵۷ در تهران که برای بیعت با امام آمدند ایشان باز هم فرمود که قیام کنید برای خدا و در ۵۸ بعد از استقرار نظام هم که خدمت امام رفتند گفتند قیام کنید برای خدا.

حجت‌الاسلام قمی ادامه داد: امام در وصیتنامه خود خطاب به جوانان گفتند که شما این نامه را زمانی می‌خوانید که من در بین شما نیستم و از سر خیرخواهی باز هم یکتا موعظه پروردگار را که همان قیام برای خداست تکرارا کردند و گفتند که مراقب باشید قیامتان برای خدا باشد.

وی با بیان اینکه امروز چهل سال از قیام این مردم گذشته و انقلاب با استقامت ستودنی چهل ساله به نقطه ای رسیده که این مردم با ایمان به خدا مصداق واقعی این توصیه حضرت حق هستند و این قیام تاریخی در تاریخ ثبت، ماندگار و جاودانه می‌شود؛ قیامی که آن را مدیون امام هستیم.

امروز جوانان جوانانه‌تر رجز می‌خوانند

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به فرمایشات معمار کبیر انقلاب که فرمودند «اگر هزار بار قطعه قطعه شویم دست از مبارزه با ظالم بر نمی‌داریم» اشاره کرد و گفت: امروز فشار و سختی بر مردم زیاد است، اما پای مکتب خمینی بزرگ شدیم و دست از قیاممان برنمی‌داریم.

حجت‌الاسلام قمی با بیان اینکه اما در سن ۹۰ سالگی گفتند که امروز خمینی آغوش و سینه خود را گشوده برای همه بلاها و برای درک شهادت روزشماری می‌کند، تصریح کرد: حتما جوانان امروز جوانانه‌تر برای دشمن رجز می‌خوانند.

وی بیان داشت: در این چهل سال توفیقاتی داشتیم و البته ناکامی‌ها و ضعفهایی هم داشتیم که باید تحلیل شود چه عواملی باعث شکست و موفقیت‌ها شد؛ هرجا به اسلام پناه بردیم و هرجا مردم ایستادند ما رشد کردیم .

رییس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: مردم نمره خوبی برای چهل سال استقامت می‌گیرند با همه سختی‌ها،فشارها و دشواری و دشمنی‌های خباثت آلود دشمنان که به هیچ چیزی حتی دارو رحم نکردند و امروز هم توقع به حقی دارند که مسئولان انقلابی زندگی کنند، ساده زیست بوده و شجاعت داشته باشند.

حجت‌الاسلام قمی ادامه داد: مرحوم امام می‌فرماید اگر خمینی یکه و تنها بماند به راه خود که مبارزه با ظلم و شرک است ادامه می‌دهد و ما هم از همین مکتب درس گرفته‌ایم و راهش را ادامه می‌دهیم.

وی اظهار داشت: هرگاه نگاه ما به درون بود و سرمایه‌ها و جوانان را جدی گرفتیم رشد کردیم و موفق شدیم و هروقت قدری بیش از اندازه به بیرون نگاه کردیم چوبش را هم خوردیم.

حتما در سال‌های آینده ابرقدرت می‌شویم

رییس سازمان تبلیغات اسلامی بیان داشت: عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران امروز تا جایی نفوذ کرده و بصیرت جوانان ما تا حدی افزایش یافته که و بیرون مرزها سنگر زده‌اند تا مانع از تعدی به کشور شوند.

حجت‌الاسلام قمی تصریح کرد: ما به تبعیت از امام راحل معتقدیم که عزت و حیات در سایه مبارزه است و آماده مبارزه ایم و همین صبر شما ملت هم نوعی مبارزه است و امروز ملت در حال مبارزه و البته سربلند هستند.

وی تصریح کرد: امروز به گردنه مهمی از انقلاب رسیده‌ایم تا نزدیکی قله رفته‌ایم و اگرچه راهی نیست اما راه سختی در پیش داریم؛ با وحدت کلمه مسیر مبارزه و استقلال و اقتدار را با هم طی می‌کنیم به آرمان ها و قله‌های بلندی که حق مردم است خواهیم رسید.