استاندار کرمانشاه گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده کرمانشاه در لیست مناطق جنگی قرار گرفت.

هوشنگ بازوند ظهر امروز دوشنبه در آخرین شورای اداری سال ۹۷ که در استانداری کرمانشاه برگزار شد ضمن اعلام این خبر که شهر کرمانشاه در لیست «مناطق جنگی» قرار گرفت، اظهار داشت: با پیگیرهای بسیار و جلسات متعدد با سرلشکر باقری و نیز پیگیری‌های سردار عظیمی و ریحانی در قانون برنامه ششم توسعه و طبق ماده ۱۱۲ قانون شهر کرمانشاه جز مناطق جنگی قرار گرفت.

وی افزود: طبق ماده ۱۲ به منظور جبران عقب ماندگی مناطق عملیاتی دفاع مقدس دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان مدیریت برنامه ریزی ارزیابی جامع از وضعیت توسعه نیافتگی زیرساخت‌های این مناطق تهیه کند تا بتوانیم از این محل جبران اعتبارات گذشته را داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه گفت: در این راستا سازمان اداری استخدامی موظف است اعتبار لازم برای اعمال قانون جهت کارکنان شاغل در این مناطق از اول اجرای قانون برنامه تأمین کند.

وی یادآور شد: همچنین سازمان اداری و استخدامی مکلف است نسبت به صدور احکام و پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس بنا بر جداول و ضوابط اداری سال ۷۶ سازمان امور استخدامی از سال دوم اجرای برنامه اقدام کند.

بازوند همچنین به ارائه گزارشی از رویدادهای مهم استان در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: افتتاح خط آهن کرمانشاه با حضور رئیس‌جمهور دقایقی قبل از سال تحویل ۹۷ یکی از رویدادهای مهم استان بود که توانست طی یکسال خدمات دهی خوبی را به مردم این استان ارائه دهد.

وی با بیان اینکه خط آهن کرمانشاه در ایام اربعین توانست در خدمات دهی به زائرین بسیار مؤثر واقع شود، افزود: طی سال ۹۸ این قول را به ما دادند که یک روز در میان راه آهن کرمانشاه به تهران و مشهد فعال باشد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: افتتاح نیروگاه سد داریان و سد ازگله با حضور وزیر نیرو، اعلام خبر ایجاد ۱۰۰۰ واحد صنفی با ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تا پایان سال در استان، افتتاح ۵ هزارمین واحد مسکونی در مناطق زلزله زده با حضور معاون اول رئیس جمهور، کسب ۱۰ مدال رنگارنگ از سوی ورزشکاران کرمانشاهی در مسابقات آسیایی از جمله رویدادهای مهم در سال ۹۷ هستند.

وی همچنین ادامه داد: تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب فرنگیس، سربلندی کرمانشاه در عملیات بازسازی مناطق زلزله زده، همایش بزرگ سرمایه گذاری استان کرمانشاه با حضور رئیس مجلس، وزیر نفت و جمعی از مسئولان کشور در تهران، اعلام رسمی کلانشهر کرمانشاه با تلاش پیگیرانه مسئولان استان و قهرمانی تیم ایران با درخشش کرمانشاهی‌ها در جام جهان پهلوان تختی از دیگر رویدادهای مهم سال ۹۷ به شمار می آیند.

بازوند عملکرد بازسازی مناطق زلزله زده را یک اقدام بی نظیر عنوان کرد و بیان داشت: طی این مدت توانسته ایم از ۶۷ هزار واحد تعمیراتی امروز بیش از ۶۵ هزار و ۳۷ هزار واحد احداث حدود ۲۷ هزار واحد را به اتمام برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اولویت اول در سال ۹۸ را اشتغال دانست و بیان داشت: مدیران باید با جدیت این موضوع را مدنظر داشته باشند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کر: به این منظور لازم است سند اشتغال را تهیه تا در قالب آن اولویت کاری را عملیاتی کنیم.

بازوند بیانیه مقام رهبری را راهبردی اساسی معرفی کرد و افزود: اگر بتوانیم آن را اجرایی کنیم این راهبرد برای امروز و فردای ما راهگشا خواهد بود.

وی تصریح کرد: در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری به دو چالش فرهنگی و اقتصادی اشاره شده است که هر کدام از آنها راهکارهای دارد که باید بتوانیم در جهت آن تلاش کنیم.