نماینده ولی فقیه دراستان: کرمانشاه، همواره در خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) پیشگام بوده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کربلائیان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دیدار با خادمان موکب انصارالحجه(عج) مسجد جامع کرمانشاه، از خدمت به امام حسین(ع) با عنوان خدمت به خداوند یاد کرد.
امام جمعه کرمانشاه با قدردانی از خادمان حسینی(ع) گفت: حرکت شما مصداق کامل خدمت به خداوند متعال است، لذا یقیناً خداوند متعال از شما تشکر می‌کند.
وی در خصوص سابقه مردم کرمانشاه در خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) افزود: کار موکب‌داری یک حرکت ریشه‌دار و قدیمی است که به اشکال مختلف توسط مردم کرمانشاه برگزار می‌شده است و مشخصاً بزرگان و علمای ما این کار را انجام می‌داده‌اند.
آیت الله علماء با تقدیر از حرکت بزرگ مردمی در خدمت به زوار اربعین اظهار داشت: امروز خدمت به زائران اربعین حسینی (ع) از مرز تا محل زندگی استمرار دارد و این حرکت بزرگ معنوی که توسط مردم شریف انجام می‌شود، حقاً قابل ستایش است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: برخی کارهای مردم ما در دنیا منحصر به فرد است، که زنده نگه‌داشتن تاسوعا و عاشورا از آن جمله است. زیرا حضرت سیدالشهداء (ع) هرچه داشت خرج دین کرد، ما هم هرچه داریم اگر خرج خدا کنیم منفعت کامل برده‌ایم.
ایشان با عمیق خواندن عشق و ارادت مردم به دستگاه امام حسین(ع) یادآور شد: همه مردم به حضرت سیدالشهدا(ع) معتقد هستند و از جمله این که برادران اهل سنت ما اعتقاد ویژه‌ای به حضرات حسنین (علیهم السلام) دارند.
این استاد برجسته حوزه‌های علمیه تأکید کرد: کسانی که در این حرکت بزرگ معنوی شرکت کردند و به هر شکلی ارادت خود را به آستان حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) به‌جا آوردند دارای روحی بزرگ هستند، زیرا خدمت به امام حسین (ع) اوج عاشقی و دلدادگی انسان است و یقیناً خداوند جبران می‌کند.
گفتنی است در حاشیه این دیدار از تعدادی از خادمان تقدیر شد.