سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه با اشاره به نقش کانون‌های مساجد در جامعه گفت: این کانون ها فرهنگ دینی و انقلابی را در خانواده‌ها نهادینه کردند.

حجت الاسلام افشین کلات پور ظهر امروز سه شنبه در همایش بزرگداشت بیست و ششمین سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که در تالار فرهنگی هنری بعثت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که رهبر انقلاب فرمودند ایران دچار شبیخون فرهنگی شده خیلی‌ها باور نداشتند که اطلات کافی در این خصوص موجود باشد تا نهادهای فرهنگی وارد میدان شوند.

وی افزود: اما هر چه از فرمایش ایشان گذشت، روشن شد که ایران به ویژه اسلام مورد هجمه گستره فرهنگی قرار دارد و جبهه‌های جنگ تغییر کرده و خاکریزها در منازل زده شده است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشا بیان کرد: دنبال پیام رهبردر دهه هفتادکه این زنگ را به صدا در آوردند کانون مساجد با لبیک به ندای رهبری مدت ۲۶ سال است که در عرصه فرهنگی به مردم خدمت رسانی می‌کند.

وی با بیان اینکه کانون‌های مساجد در سازمان ملل دارای رأی شده و بزرگترین ngo در خاورمیانه با ۲۵ هزار نهاد مردمی متعلق به کانون‌ها است گفت: در حال حاضر قریب به ۲۵ هزار کانون در سراسر کشور فعالیت می‌کند.

حجت الاسلام کلات پور به اهمیت مساجد اشاره کرد و بیان داشت: مسجد قبل و بعد از انقلاب پایگاه و سنگر بوده و با پای کار آمدن کانون‌ها فرهنگ دینی و انقلابی به خانواده‌ها ساری و جاری شد.

وی تصریح کرد: ۵۵۲ کانون با ۳۰ هزار نفر در حال فعالیت است و سامانه هنوز در حال ثبت نام است که هر فرد یک شناسنامه داشته باشد که در کانون مورد رصد و حمایت قرار بگیرد.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشا با بیان اینکه نهاد نظامی این اجازه را به فرهنگ داده که در کنار مسجد فعالیت فرهنگی انجام دهند بیان داشت: در پادگان‌های نظامی که ۱۰ پادگان سطح استان دارای کانون هستند و همچنین در ۴ ندامتگاه استان کرمانشاه کانون‌ها فعالیت می‌کنند که در حال حاضر با ۶۰۰ نفر عضو فعال که حافظ کل قرآن هستند مشغول فعالیت هستند.