کاروان زیر سایه خورشید با حضور خدام رضوی در روز ۲۰ تیرماه وارد شهرستان هرسین می‌شوند.

به گزارش کربلاییان، همزمان با آغاز دهه کرامت سفیران و خادمان کریم اهلبیت (ع) در قالب کاروان زیر سایه خورشید در روز پنجشنبه ۲۰ تیرماه وارد شهرستان هرسین می‌شوند و مردم خون‌گرم هرسین در انتظار هستند که با قربانی‌کردن گوسفند به استقبال از پرچم امام رضا(ع) بروند.

خادمان کاروان زیر سایه خورشید با اجرای ویژه مراسم دهه کرامت و حمل پرچم مطهر آستان قدس رضوی هر ساله با ورود به استان‌های مختلف مورد استقبال بی‌نظیر اهالی این مناطق قرار می‌گیرند.

خادمان آستان قدس رضوی همزمان با سراسر کشور در قالب ویژه برنامه کاروان زیر سایه خورشید به کرمانشاه می‌آیند تا پیام وحدت و یکپارچگی را در جهان و بین مسلمانان طنین‌انداز کنند.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان کرمانشاه گفت: ما ایرانیان هر چه داریم از برکت وجود امام رضا(ع)و حضرت معصومه(س) است و دهه کرامت بهترین فرصت برای ادای دین به این دو بزرگوار است.

سیدجعفر امامیان با بیان اینکه ۲۳۰ نقطه از استان کرمانشاه میزبان کاروان زیرسایه خورشید می‌شود افزود: در دهه کرامت سرزمین حماسه‌سازان میزبان خدام بارگاه حرم رضوی است.

وی با اشاره به اینکه ورود کاروان زیرسایه خورشید یک حال و فضای معنوی در سراسر استان برای عاشقان اهل‌بیت(ع) به وجود می‌آورد عنوان کرد: در سال‌های گذشته مردم با تمام وجود و احساس و به زیبایی تمام از این کاروان‌ها استقبال کردند و‌ در برخی از مسیر شهرها و روستاییان با گریه کاروان را متوقف و گوسفند قربانی می‌کردند و افتخار می‌کردند که یک روز امام رضایی و پربرکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه حرکت کاروان زیرسایه خورشید در این سال‌ها خوشبختانه توانست یک موج عظیم معنوی، الهی و انسانی در سراسر کشور به وجود آورد بیان کرد: در این رابطه می‌توان گفت که بعد از حماسه عظیم راهپیمایی اربعین این حرکت کاروان زیرسایه خورشید به عنوان یک رویداد بزرگ فرهنگی و مذهبی در حال رخ دادن است.