امام جمعه سنقر سازش را نابودی تفکر انقلابی بیان کرد و گفت: پیشرفت‌های امروز از باب مقاومت حاصل شده است.

حجت الاسلام مجید صفدری، در تبیین اظهارات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص منطق مقاومت اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری یکی از صفات برجسته، امام راحل را مقاومت و ایستادگی عنوان کرد این صفت یکی از مهمترین صفات انسان است که دیگر ویژگی‌ها را تحت شعاع خود قرار می دهد.
امام جمعه سنقر افزود: نیاز جامعه چه در حال حاضر و چه در تمام ادوار مختلف، مقاومت و ایستادگی بوده و هست و نباید از آن غافل شویم.
وی بیان داشت: امروز که دشمنان قصد دارند اسلام و تفکر انقلابی را تضعیف کنند و از بین ببرند تنها راه دفاع از آن و نجات کشور مقاومت و ایستادگی است.
حجت الاسلام صفدری خاطرنشان کرد: اگر دشمن بتواند مقاومت را از ما بگیرد می تواند تفکر خود را بر ما القاء و تحمیل کند.
وی ادامه داد: اگر از مقاومت دست برداریم دشمن می تواند نقاط قوت ما را بگیرد و ما را به یک کشور ضعیف در مقابل دنیای کفر تبدیل کند.
امام جمعه سنقر با بیان اینکه مقاومت رمز پیروزی و بقای هر ملت آزاده ای است، گفت: هر کشوری که قصد دارد استقلال خود را حفظ کند باید در مقامل حربه های دشمن توان ایستادگی و مقاومت داشته باشد.
حجت الاسلام صفدری یادآور شد: مقاومت، گوهری گرانبهاست که آثار و برکات بسیاری در پی دارد لذا برای رسیدن به آن باید هزینه پرداخت کنیم.
وی ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند سازش هزینه ای بیشتر از مقاومت دارد و اگر هزینه ای برای مقاومت پرداخت کنیم آثار آن به طور قطع به نفع کل جامعه خواهد بود ولی اگر مقاومت نکردیم و سازش را پذیرفتیم بدون تردید باید هزینه ای بیشتر از مقاومت بپردازیم که البته اینجا آثار زیانبار آن را نیز باید تحمل کنیم.
وی آثار زیانبار سازش را نابودی استقلال و تفکر انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: با تمام وجود باید فرهنگ استقامت و پایداری را در جامعه نهادینه کنیم.
امام جمعه سنقر بیان داشت: امروز لازم است در مقابل هر زورگو و قدرتمندی که قصد ضربه زدن به اسلام را دارد مقاومت و از کیان اسلامی خود دفاع کنیم تا به پیروزی برسیم و دشمنان را بیش از پیش نا امید و مایوس کنیم.
وی اظهار داشت: دفاع از حق اگر به ظاهر هزینه دارد و ممکن است در این راه افراد زیادی به شهادت برسند اما باید بدانیم هیچ ضرری به دنبال نخواهد داشت و قطعا فوز عظیم الهی نصیب ملتی خواهد شد که در راه خداوند مقاومت و ایستادگی کنند.
حجت الاسلام صفدری بسط و گسترش مقاومت را لازم و ضروری بیان کرد و افزود: در چنین شرایطی مذاکره با افراد غیر معقول هیچ نتیجه ای نخواهد داشت و برای ملت نیز خسران جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: البته ما با اصل مذاکره مشکل نداریم و در فرهنگ اسلامی ما گفتگو و مذاکره مطلوب است اما در جایی که بدانیم اثر مثبتی به دنبال دارد.
امام جمعه سنقر ادامه داد: گفتنی است در حال حاضر ما با کشورهای مختلف دنیا تعامل داریم اما آنجایی که طرف ما بارها بدعهدی و عهد شکنی کرد دیگر نمی توانیم اعتماد کنیم.
وی با اشاره به روایات و احادیث گفت: همانطور که در روایات آمده است مومن زیرک است و از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود لذا امتحان دوباره آمریکایی که سالها بدعهدی و جنایت نسبت به تمام دنیا داشته و با زورگویی و قلدری پیش رفته است کار اشتباهی است و مذاکره با چنین شخصی معقول و منطقی نیست.
حجت الاسلام صفدری با بیان اینکه نباید زیر بار مذاکره با چنین شخصی رفت، اذعان داشت: مسئولان ما بدانند که اگر بخواهند دوباره بر روی بحث مذاکره پافشاری کنند ملت از آنها حمایت و پشتیبانی نخواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: طی چهل سال انقلاب در مسئله رفاه و معیشت مردم پیشرفت ها و موفقیت هایی صورت گرفته که همه آنها نتیجه مقاومت و ایستادگی است.
امام جمعه سنقر بیان داشت: طی مدت ۴۰ سال با وجود تحریم های ظالمانه، مردم مقاومت و ایستادگی کردند و به قله های رفیع موفقیت رسیدند و اگر بخواهیم امروز این پیشرفت ها نیز ادامه داشته باشد نباید از مقاومت دست برداریم.
وی اظهار داشت: اگر دست از مقاومت برداریم به طور یقین رفاه و آسایشی که در حال حاضر داریم از ما خواهند گرفت.