رییس ستاد اقامه نماز کشور بر انجام پژوهش‌های حوزه‌های علمیه با محوریت نیازهای جامعه تاکید کرد.

حجت‌الاسلام محسن قرائتی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در جلسه ای با حضور طلاب و روحانیون استان کرمانشاه نیاز عصر حاضر به حوزه های علمیه را بسیار مشهود دانست و اظهار داشت: انسان سه نیاز دارد؛ نیاز شخصی، نیاز اجتماعی و نیاز عالی که نیاز به دین برای رسیدن به نیاز عالی است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: مردم کره زمین نیز ۳ دسته هستند عداه ای تولید کننده، عده ای توزیع کننده و عده ای مصرف کننده که در این راستا طلبه ها می توانند با بیان و قلم تولید علم کنند.

وی ارزش علم را به نیت خالص دانست و گفت: تحصیل طلبه باید برای جامعه و مردم مفید باشد و بتواند با استدلال درست پاسخگوی سوالات مردم باشد.

حجت الاسلام قرائتی یادآور شد: برای درس خواندن به بهانه های مختلف تعطیلات نداشته باشید و از هر فرصتی برای آموختن و آموزش دادن استفاده کنید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت قرآن اظهار داشت: لازم است محور درس های حوزه بر پایه قرآن باشد و تحقیقات و پژوهش هایی انجام دهید که نیاز جامعه باشد.

این مفسر قرآن خاطرنشان کرد: در سخنرانی ها با توجه به محدود بودن زمان منبر، پسندیده است که از مقدمات طولانی پرهیز کنید که این برای مردم جذابیت بیشتری دارد.

وی همچنین طلاب را به ساده گویی و استفاده از تفاسیر کوتاه در جلسات دعوت کرد و بیان داشت: از اول طلبگی قلم دست بگیرید و هر نکته ای را یادداشت کنید و فرصت ها را غنیمت بدانید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور همچنین افزود: به کارهای خودرنگ الهی بزنید تا ماندگار باشد و درس را فقط به خاطز ندرک نخوانید.

وی با بیان اینکه طلاب باید در زمینه‌های مختلف از جمله ازدواج، ورزش و … باید الگو باشند، خاطر نشان کرد: تحصیل نباید مانع ازدواج طلاب به ویژه طلاب خواهر باشد و به بهانه درس خواندن نباید ازدواج را به تاخیر انداخت و در این راستا هم کفو بودن یعنی فکر و عقیده آنها به بخورد نه میزان سواد و مواردی از این قبیل.

حجت‌الاسلام قرائتی همچنین به طلاب توصیه کرد: ورزش کنید و تماشاچی ورزش نباشید و بهترین ورزش پیاده روی است.