پویش «نوروز را ساده برگزار کنیم» با همت جمعی از جوانان انقلابی استان کرمانشاه فعال شد.

به گزارش کربلاییان، شرایط اقتصادی امروز و اهمیت ترویج فرهنگ ساده‌زیستی سبب ضرورت اجرای پویش «نوروز را ساده برگزار کنیم» در بین تمامی اقشار جامعه با هدف ترویج فرهنگ ساده زیستی در برگزاری مراسم عید نوروز شده است.

توجه به سنتهای نوروز همچون پاکیزگی، دیدار با اقوام و کمک به نیازمندان از اهداف این پویش بوده که توسط جمعی از جوانان انقلابی کرمانشاه در فضای مجازی فعال شده است تا با نکوهش تشریفات در برگزاری جشنهای سال نو فرهنگ کمک به همنوع و ساده‌زیستی را گسترش دهد.

در این پویش خودداری از پرداخت هزینه‌های سنگین برای خریدهای نوروزی و کمک به سایر همشهریان برای شادی در روزهای آغازین سال نو مدنظر است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه نیز بارها در خطبه‌های نماز جمعه عموم مردم را به پرهیز از اسراف و ریخت و پاش دعوت کرده و حتی به مسئولان تذکر داده است که معیشت مردم اولویت کار مسئولان باشد و سفره مسئولان نباید با سفره مردم عادی متفاوت باشد.

یکی دیگر از توصیه‌های آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز این است که نیازمندان را بر سر سفره‌های خود مهمان کنیم و فرزندان آنها را همچون فرزندان خودمان بدانیم و هر خانواده کرمانشاهی سفره خود را در شرایط اقتصادی امروز برای حضور یک نیازمند پهن کند.

به گزارش تسنیم، اهالی یک روستا در استان کرمانشاه پویش «نوروز را ساده برگزار کنیم» را عملیاتی کرده‌اند و بزرگان و ریش سفیدان روستای پاتپه از توابع بخش بیستون از مردم روستا خواسته‌اند با توجه به وضعیت اقتصادی عموم مردم از خرید آجیل و تنقلات خودداری کنند.