نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: وحدت رمز عزت و موفقیت کشور در عرصه‌های جهانی است.

آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در دیدار اعضای مرکز اسلامی استان کرمانشاه با تبریک اعیاد رمضان و نوروز، بر اهمیت تبیین وحدت توسط روحانیون سنی و شیعه استان تأکید داشت و اظهار کرد: مردم دوست دارند تحویل سال را جای مقدسی باشند زیرا اسلام بر نوروز تاثیر عمیقی دارد.

وی افزود: مشترکات شیعه و سنی بیشتر از ۹۵ درصد است، لذا باید بدانیم وحدت رمز پیروزی امام راحل (ره) بود و این وحدت برای ترویج اسلام و قرآن و پیروزی انقلاب اسلامی از مهمترین برنامه‌های همه ما باید باشد است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همین وحدت بود که رمز موفقیت انقلاب اسلامی در عرصه ملی و بین‌المللی شد و اگر این وحدت گسترده در عرصه کشور نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.

وی با مهم دانستن ولایت فقیه، خاطرنشان کرد: ولایت فقیه یعنی کارشناس خبره در حوزه دین و این ولایت فقیه استمرار برنامه‌های معصومین (ع) است زیرا امروز قاطع‌ترین موضع‌گیری‌ها در عرصه جهانی متعلق به مقام معظم رهبری است.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی با دست پر وارد میدان شده و اسلام حرف برای گفتن دارد زیرا قدرت انقلاب از اسلام است و باید این قدرت را با وحدت حفظ کنیم زیرا لازمه حضور موفق در عرصه جهانی حفظ وحدت زیر چتر انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله علما در پایان، یادآور شد: اگر ما درست کار کنیم و در عرصه سیاسی خوب عمل نماییم، اسلام خودش را نشان می‌دهد، زیرا این دین برای جهان برنامه دارد و به خوبی می‌تواند مدیریت تربیتی جهانی را عهده‌دار باشد.

  • منبع خبر : http://fna.ir/3bpmrt