هیئات مذهبی کرمانشاه با شرکت در پویش هر هیئت یک محله، اقدام به ضد عفونی کردن سطح شهر کردند.

سلمان یاوری دبیر پویش هر هیئت یک محله، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کربلائیان، از حضور پر رنگ هیئت های مذهبی استان کرمانشاه در ضدعفونی کردن و گند زدایی از سطح شهر خبر داد.
یاوری با تشریح روند شکل گیری این پویش عنوان کرد: پس از توصیه های پزشکی صورت گرفته برای عدم شکل گیری تجمعات مختلف؛ هیئت های مذهبی هم با عمل به این خواسته وزارت بهداشت و با توجه به پتانسیل خوبی که در بحث جوانان دارند گرد هم جمع شدند و تصمیم بر این شد که در کنار تعظیم شعائر حسینی، نقش آفرینی اجتماعی مناسبی جهت خدمت به مردم در بحث ویروس کرونا داشته باشند. این پویش با هماهنگی جامعه ایمانی مشعر و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در حال انجام است و نیرو های هیئتی چند روزی است با حضور در نقاط مختلف شهر اقدام به ضد عفونی کردن معابر و مراکز پر تردد می کنند.
دبیر پویش هر هیئت یک محله گفت: با تبلیغات صورت گرفته در فضای مجازی حدود ۷۵ هیئت تا کنون پای کار آمده اند و پیش بینی ما این است که طی ساعات آینده به بیش از ۱۰۰ هیئت فعال در این زمینه برسیم.

 

سلمان یاوری ضمن تاکید بر مردمی بودن این طرح، اصلی ترین مرکز حمایت کننده را خیرین هیئتی معرفی کرد و عنوان داشت: هزینه های پمپ ها و مواد ضد عفونی کننده خریداری شده توسط هیئت های مذهبی و با حمایت مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی، اداره بهداشت و سلامت اجتماعی شهرداری کرمانشاه و برخی دیگر از دوستان تامین شد اما محل اصلی تامین اعتبار خود هیئت های مذهبی بوده اند.
وی افزود: هدف از این طرح این بود که نشان بدهیم هیئت های مذهبی در هر صورتی کنار مردم و خادم مردم هستند. چه در بحث سیل و زلزله و چه در بحث ویروس منحوس کرونا. البته کار هیئت های مذهبی در همین حد باقی نمانده و با حضور در بیمارستان ها به کادر پزشکی کمک خواهند کرد. همچنین حضور در عرصه جنگ نرم و فضای سایبر از دیگر برنامه های هیئت های مذهبی خواهد بود.
یاوری در پایان حضور هیئت های مذهبی در سطح شهر را برای فاز اول یک هفته ای عنوان کرد که با توجه به توصیه های پزشکی در صورت نیاز این مدت تمدید خواهد شد.