در همایش ورزش بانوان قصرشیرین اتفاقاتی خلاف هنجارها و عفت عمومی کشور صورت گرفت و عده‌ای از دختران ‌به انجام حرکات موزون در حضور مردان حاضر در مراسم مبادرت کردند

این روزها شاید همه‌ ما به نوعی با اقدامات ضد ارزشی در جامعه مواجهه شده باشیم؛ اقداماتی که بعضاً در قالب برنامه‌های فرهنگی رخ داده و چهره معصومانه‌ای به خود می‌گیرد!

از جمله این اقدامات ضد فرهنگی، رواج رقص زنان به بهانه‌های واهی در ملأعام است که با بهانه ورزش و حرکات ورزشی از آنها حمایت می‌شود.

روز پنجشنبه در پارک‌ بسیج شهر قصرشیرین همایشی با عنوان «جشنواره ورزش بانوان» برگزار شد که زهرا موسوی، سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، فرماندارقصرشیرین، بخشدار و اعضای شورای این شهر نیز در این برنامه حضور داشتند.

در این همایش اتفاقاتی خلاف هنجارها و عفت عمومی کشور صورت گرفت و عده‌ای از دختران ‌به انجام حرکات موزون در حضور مردان حاضر در مراسم مبادرت کردند و با انجام حرکات رقص گونه صحنه‌های بسیار ناپسندی را در این مراسم به نمایش گذاشتند.

بر اساس مستندات موجود که در عکس و فیلم مشهود است مسئولان حاضر در این مجلس حضور داشته و هیچ اعتراضی به این موضوع نداشتند و در پایان مراسم رقص هم این افراد را تشویق می‌کنند.

با توجه به اینکه رقص در انظار عمومی عملی مجرمانه است و نباید این حرکات موزون در منظر عموم انجام گیرد؛ اصولا ضرورت برگزاری این همایش در فضای باز و انظار عمومی چه بوده است؟

آیا ورزش بانوان تنها در این حرکات موزون خلاصه می‌شود که در مقابل حضار مرد و زن، عده‌ای دختر باید اینگونه جست و خیز بزنند!

رعایت شئونات و توجه به ارزش‌ها یکی از ضروریات اجرای برنامه‌های این چنینی است که در این برنامه کاملا نادیده گرفته شده بود و یک برنامه فرهنگی را به حرکتی ضدفرهنگی تبدیل کردند.

بارها تاکید شده که کسی مخالف شادی و نشاط مردم نیست، ولی برگزاری این مراسم که با نادیده گرفتن ارزش‌ها همراه می‌شود نوعی هنجارشکنی است که باید با عاملان آن به شدت برخورد شود.

به هرحال برگزاری این مراسمات با تایید مسئولان شهرستان و به ویژه شهرداری که از قبل در جریان ریز برنامه‌های آن قرار گرفته‌اند برگزار شده است و باید پاسخگو باشند که چطور با چنین برنامه‌ای خلاف شئونات اسلامی موافقت کرده‌اند و چنین قانون‌شکنی را پذیرفته‌اند؟!