همایش «ورزش، مردم و انقلاب» به مناسبت دهه مبارک فجر در کرمانشاه برگزار شد

همایش «ورزش، مردم و انقلاب» عصر امروز جمعه در اولین روز از دهه مبارک فجر با حضور جمعی از ورزشکاران رشته‌های مختلف و مسئولان استانی به ویژه استاندار کرمانشاه برگزار شد.

این همایش با رژه موتورسواران، اتومبیلرانان، اسکیت‌بازان، دوچرخه‌سواران و سوارکاران و حمل پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و تمثال‌های مبارک امام خمینی (ره) در بلوار نوبهار از میدان مرکزی به سمت استادیوم آزادی کرمانشاه آغاز شد.

نمایش هنرهای زیبای ورزشی در سالن شهید بهشتی و برخی ورزش‌های عمومی و همگانی و همچینن جشنواره پرواز بادبادک‌ها در زمین چمن استادیوم آزادی از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

محمدابراهیم الهی‌تبار، معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: امروز دوازدهم بهمن‌ماه و سالروز بازگشت امام راحل به میهن، روز جشن استقلال و آزادی ما است.

وی افزود: بخشی از توفیقات انقلاب مرهون ورزشکاران و پهلوانان و آنهایی است شهادت را ترجیح دادند؛ رژیم گذشته اگر تختی، بزرگمرد ورزش ایران را از ملتش گرفت چون با مردم بود و هرکس که با مردم بود و منش مردمی داشت از دید آنها نباید می‌ماند.

الهی‌تبار خاطرنشان کرد: امروز افتخار داریم علی رغم تمام تحریم‌ها چهل سالگی انقلابمان را جشن می‌گیریم؛ چهل سالی که ملت مقاومت کرد و حامی نظام بوده و هستند تا انقلاب ماندگار شود.

وی بیان داشت: در طول تاریخ ایران زمین و تمام حکومت ها قسمت‌هایی از خاک وطن از آن جدا شده و آخرین قسمت هم مربوط به زمان پهلوی دوم است که بحرین را از ایران جدا کرد، اما جمهوری اسلامی اجازه تعدی و تجاوز را نداده و این عزت ایران است و جوانان امروز هم کشور را در مسیر استقلال همراهی می‌کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: امیدواریم ورزشکاران ما با عزت و افتخار در عرصه‌های مختلف خوش بدرخشند و پیروزی و سربلندی بیافرینند؛ ورزشکاران دیار پهلوان‌خیز کرمانشاه توانستند تعداد مدال‌های خود را به دوبرابر افزایش دهند.