آیت الله علماء: کارهای خلاف شرع اسلام، اخلاق و عرف زندگی مردم به بهانه ایجاد شادی نباید در اماکن تاریخی استان کرمانشاه انجام بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کربلائیان آیت الله علماء در تذکری جدی به سرپرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تذکر و هشدار می‌دهم کارهای خلاف شرع اسلام، اخلاق و عرف زندگی مردم به بهانه ایجاد شادی نباید در اماکن تاریخی استان کرمانشاه انجام بگیرد.

نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه اظهار داشت:ما باحضور مردم عزیز و میهمانان گرامی از آثار تاریخی و دیدنی مخالفت نیستیم زیرا توجه به میراث فرهنگی، آثار تاریخی، مراکز گردشگری و برنامه‌های فرهنگی موجب رونق اقتصادی در استان و آشنایی بیشتر مردم نقاط مختلف کشور با ظرفیت‌های بالای گردشگری استان می‌شود.
امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: تذکر و هشدار می‌دهم کارهای خلاف شرع اسلام، اخلاق و عرف به بهانه ایجاد شادی نباید انجام بگیرد و همه مسئولان مرتبط موظف هستند در این راستا اقدامات لازم را انجام بدهند.
ایشان با اشاره به وجود آثار باستانی متعدد همچون منطقه تاریخی طاقبستان، محوطه جهانی بیستون، تکیه معاون الملک، غار قوری قلعه و… که بازدید از آن ها میهمانان نقاط مختلف کشور و حتی گردشگران از سایر کشورها جذاب است،خاطر نشان ساخت: ما نه تنها مخالف توجه درست و اصولی به این بخش نیستیم، بلکه همواره توجه به توسعه گردشگری را مورد تاکید قرار داده‌ایم.زیرا که توجه به آثار باستانی می‌تواند موجب ایجاد اشتغال و رونق گردشگری شود، افزود: برای تحقق این امر باید وضعیت فعلی این اماکن، ساماندهی شود که این رسالت اصلی در حوزه میراث فرهنگی است.