ماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه از مناطق سیل‌زده شهرستان هرسین بازدید کرد.

آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه از روستاهای سیل‌زده فراش، قره‌ولی و تخت شیرین از توابع هرسین و پل چهر این شهرستان بازدید کرد و در جریان خسارات سیل و آبگرفتگی روستاها و منازل مردم شهرستان هرسین قرار گرفت و به مطالبات مردم این روستاها رسیدگی کرد.

آیت‌الله مصطفی علما، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به حادثه سیلاب اخیر در کشور گفت: تمام توان دستگاه‌ها و ارگانهای مختلف تا رفع کامل مشکلات مناطق سیل‌زده باید به کارگیری شود و با جبران خسارتهای ناشی از سیل تا حد ممکن بخشی از رنج مردم تسکین یابد.

علما با بیان اینکه چنین حوادثی باید درس عبرت شود تا در تمام تصمیم‌گیری‌ها و ساخت و سازها آینده‌نگری داشته باشیم و هرگونه حادثه احتمالی را در نظر بگیریم افزود: با انجام اقدامات پیشگیرانه مناسب استاندار و مجموعه مدیریتی استان و نیروهای نظامی و انتظامی مشکل جدی در استان به وجود نیامد و اوضاع تحت کنترل بود.

وی با اشاره به اینکه باید با بررسی دقیق، مناطق خطرپذیر در حوادث طبیعی مختلف به خصوص سیل را شناسایی کرد عنوان کرد: در فرصتهای مناسب و شرایط جوی آرام این مناطق خطرپذیر را ساماندهی و در مقابل حوادث ایمن کرد تا در چنین شرایطی باعث غافلگیری و بروز خسارات نشوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به تلاشها و خدمات دولتی مسئولان اظهار کرد: همچنان به همراهی و ارسال کمکهای مردمی به سیل‌زدگان چه در داخل استان و چه در استانهای دیگر به خصوص استان همجوار لرستان نیاز است و اطمینان داریم که مردم استان با بصیرت و موقعیت شناسی از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نخواهند کرد.

به گزارش کربلاییان، شهرستان هرسین در جریان سیلاب متحمل خسارات زیادی در بخش راه، ابنیه، پل‌ها، کشاورزی قرار گرفت و شدت بارندگی‌های چند روز اخیر وضعیت این شهرستان را بحرانی‌تر کرد.