امام جمعه کرمانشاه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته استان با اشاره به جایگاه ویژه نماز جمعه گفت: این نماز جمعه‌ است که خواسته‌ها، توقعات و مطالبات مردم را به گوش مسئولین می‌ر‌ساند.

به گزارش کربلاییان ، شیخ آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های امروز نماز جمعه، اظهار داشت: نماز جمعه یکی از برکات انقلاب است و این نماز جمعه‌ها بودند که جبهه و پشت جبهه را در زمان جنگ مدیریت می‌کردند و امروز هم مطالبات، خواسته‌ها و توقعات مردم را به گوش مسئولین می رساند.

وی با اشاره به این نکته که امام خمینی(ره) که انقلاب را یک تحفه الهی می‌دانست‌، بیان کرد: انقلاب ما در دنیا بی‌نظیر است؛ ممکن است گاهی فشارها و سختی‌ها، شیرینی انقلاب را از کام ما بگیرد ولی همیشه سخنان و بشارت‌های امام(ره) در مورد انقلاب را در خاطر داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، با یادآوری این سخن از مقام معظم رهبری که «انقلاب ایران نه یک حادثه منطقه‌ای، بلکه حادثه‌ای جهانی است» افزود: انقلاب اسلامی تمام دنیا را تحت تأثیر قرار داده است.

آیت الله علما با اشاره به نامه‌هایی که رهبر انقلاب در سال‌های اخیر خطاب به جوانان و دانشجویان غربی می‌نگارند، خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب توجه ویژه‌ای به پیشرفت علم و دانش و تکنولوژی دارند و خدمت در این عرصه را جهاد فی سبیل الله می‌دانند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های عظیم ما در عرصه‌های مختلف علمی چون عرصه‌ی پزشکی و هسته‌ای تصریح کرد: انقلاب اسلامی ۹۰ حوزه علمی را تسخیر کرده است.

خطیب جمعه کرمانشاه با محکوم کردن دستگیری مجری شبکه پرس تی‌وی، بازداشت این خبرنگار را بی جهت دانست و از فشارهای وارده بر او از جانب حکومت آمریکا انتقاد کرد.

آیت الله علما با اشاره به نزدیکی ایام فاطمیه و جایگاه والا و باعظمت حضرت ‌زهرا(س)،گفت:صدیقه کبری(س) در نزد پیامبر جایگاه و مقام رفیعی دارند؛ البته نه به خاطر اینکه دختر ایشان هستند، بلکه این جایگاه به خاطر مقام معنوی والا و عظمت وجودی خود حضرت‌زهرا(س) است.

وی ضمن پرداختن به مقامات معنوی فاطمه‌الزهرا (س) و بیان اینکه مقام ایشان مورد غبطه سایر معصومین( علیهم‌السلام) قرار دارد، از بصیرت و آگاهی بخشی ایشان در ایام بعد از رحلت پیامبر سخن گفت و تأکید کرد: زبان قادر به وصف شخصیت و عظمت کسی که سوره کوثر در شأن و مقام او نازل شده است و پیامبر در وصفش گفته «بضعه منی» و «ثمره فؤادی» نیست.

آیت الله علما در پایان سخنانش با توصیه همگان به تقوا و عمل صالح گفت: تنها چیزی که یاور و همراه همیشگی انسان است، تقواست.