فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هیچ کتابی گنجایش دستاوردهای انقلاب را ندارد گفت: نفوذ نظام جمهوری اسلامی ایران تا آن سوی مدیترانه پیش رفته است.

 سردار بهمن ریحانی امروز سه شنبه در همایش حقوق دانان بسیجی استان کرمانشاه که با حضور معاون قوه قضائیه و جمعی از مسئولین در مجتمع فرهنگی رفاهی بعثت کرمانشاه برگزار شد، به بیان دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیاری در عرصه های مختلف داشته و نعمت بسیج یکی از دستاوردهای اساسی و راهبردی انقلاب است که در بدو پیروزی انقلاب به فرمان حضرت امام(ره) پایه گذاری شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: در طول ۴۰ سال علی رغم شیطنت دشمنان اسلام و در راس آنها آمریکای جنایتکار، کشور ایران توانسته با افتخار در همه عرصه های سیاسی، دفاعی، امنیتی و … با عزت به پیشرفت برسد.

سردار ریحانی یادآور شد: همه این افتخارات را مدیون امام(ره)، شهدا و مقام عظمای ولایت هستیم و به جایی رسیدم که در هیچ مجلس و کتابی نمی توانیم همه دستاوردهای انقلاب را بازگو کنیم.

خودباوری بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران است

وی رسیدن به خودباوری را بزرگترین دستاورد انقلاب دانست و گفت: با شعار ما می توانیم به جهانیان نشان دادیم که یک ملت وابسته نیستیم و این در حالی است که به ما القاء کرده بودند که قدرت تفکر نداریم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ادامه داد: امام خمینی(ره) به ما یاد داد که ملتی مستحکم هستیم و می توانیم بر سکوهای ترقی بایستیم.

سردار ریحانی به ضرورت بهره گیری از ظرفیت بسیج در تمامی عرصه ها پرداخت و اظهارداشت: بسیج یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب است که رهبر انقلاب از آن به عنوان فتح الفتوح و معجزه قرن یاد می کند.

اقتدار امنیتی و نظامی ما برگرفته از تفکر بسیجی با پایگاه مردمی است

وی ادامه داد: بسیج بزرگترین تشکل اجتماعی در دنیاست که با انگیزه و هدف واحد آماده حرکت در همه عرصه ها هستند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: اگر امروز دارای اقتدار امنیتی و نظامی هستیم به واسطه تجهیزات نظامی نبوده بلکه آنچه دشمن را عصبانی کرده پایگاه مشروع مردمی در قالب بسیج است که برگرفته از فرهنگ ناب عاشورا است.

وی افزود: براساس همین تفکر انقلابی امروز شاهد مقابله و ایستادگی جنبش‌های اسلامی با زیاده‌خواهی دشمنان هستیم و نفوذ و عمق استراتژیک نظام جمهوری اسلامی تا آن طرف دریای مدیترانه پیش رفته است و دشمن چشم دیدن این موفقیت را ندارد.

سردار ریحانی یادآور شد: تولد بسیج تفرقه را به وحدت، ذلت را به شجاعت، حقارت را به عظمت یک ملت تبدیل کرد.

وی با اشاره به این بیانات امام(ره) که فرمود: «اگر بر کشور تفکر بسیجی مسلط شود آن کشور از چشم طمع دشمنان به دور خواهد بود» گفت: بسیج نماد مردم سالاری دینی و فرصتی برای مطالبه گری همه اقشار جامعه است.

سردار ریحانی یادآور شد: امروز دشمنان با اصل دین ناب دشمن هستند. چرا که می ترسند اسلام امپراطوری آنها را به نابودی بکشد.

کسب جایگاه اول تا دهم جهان در علوم مختلف از دستاوردهای انقلاب است

وی پیشرفت در علوم مختلف را از دیگر دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: در بسیاری از علومی که در گذشته در جهان جایگاهی نداشتیم امروز با تلاش و درخشش جوانان این مرز و بوم رتبه های اول تا دهم جهان را داریم.

وی خاطر نشان کرد: جامعه حقوق دانان در برقراری امنیت، خنثی کردن توطئه ها، فتنه ها، کودتاها، عرصه های فرهنگی، محرومیت زدایی و قانونگذاری که دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در آن حاکمیت مطلق از آن خداست، نقش آفرینی می کنند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: امروز یکی از خواسته های مقام معظم رهبری روشنگری و بصیرت افزایی در جامعه است در این راستا وقتی یک کارشناس و حقوقدان از انقلاب صحبت کند، بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی بیان کرد: حقوقدانان باید مطالبه گر حق مردم در همه بسترها باشند چرا که خواست مردم برقراری عدالت در جامعه است.

سردار ریحانی اظهار داشت: همان طور که رهبر انقلاب بارها اشاره داشتند بهترین راه مبارزا با دشمنان و در راس آنها آمریکا، خدمت کردن به مردم است.