نشست قاریان و فعالین قرآنی با حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بیت معظم له برگزار گردید.

نشست قاریان و فعالین قرآنی با حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه در بیت معظم له برگزار گردید.

در این نشست،آیت الله مصطفی علماء گفت: به فرموده امیر مومنان امام علی (ع) خداوند متعال در کتابش جلوه کرده است و اگر از ما بپرسند که خدا را چگونه دیده ای باید ببینیم که چه مقدار قرآن را درک کرده ایم و کلام خدا هم مثل ذات اقدس خداوند متعال بی حد و بی نهایت است.
وی افزود: تاریخ تفسیر قرآن از زمان خود پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) است و علامه طباطبایی آن انسان استثنایی که عصاره فلسفه وعرفان و فقه و اصول بود و بزرگانی مانند شهید مطهری و شهید بهشتی به او عشق می ورزیدند معتقد بود که هر دو سال یک مرتبه باید برای قرآن تفسیر جدید نوشت همان گونه که حدود ۱۴۰۰ سال است قران تفسیر می شود ولی هنوز مطالب جدید و تازه از آن استخراج می شود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: قرآن باید وارد زندگی ما بشود و می بینید به همین مقدار که در زندگی و نظام اسلامی ما وارد شده است چقدر قدرت و توانایی داشته است و ما امروز به جایی رسیده ایم که ابرقدرت ها میگویند ما منتظر تماس ایران هستیم و یا رژیم صهیونیستی که شعار از نیل تا فرات تا شیراز را داشته است امروز به برکت قرآن کریم در حفظ موقعیت کنونی خود نیز ناتوان مانده است.
آیت الله علما در آخر تاکید کرد: قرآن باید در آموزش و پرورش و دانشگاه های ما حاکمیت داشته باشد و کودکان و جوانان ما باید تربیت قرآنی پیدا کنند چرا که قرآن سبک زندگی اسلامی را به ما نشان می دهد و هر چه را که برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی به آن احتیاج داریم در قرآن وجود دارد.
لازم به ذکر است در این محفل نورانی قاریان قرآن کریم به تلاوت آیات قرآن مجید پرداختند و در پایان روزه خود را به میزبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افطار کردند