نشست فصلی یا لثارات الحسین(ع) با حضور مداحان،سخنرانان و مدیران هیئات مذهبی استان کرمانشاه در بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد.

 نشست فصلی یا لثارات الحسین(ع) با حضور مداحان،سخنرانان و مدیران هیئات مذهبی استان کرمانشاه در بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ، با حضور مسئولین ارشد استان برگزار شد.

در این نشست،آیت الله مصطفی علما اظهار داشت: پیامبر (ص) فرمود من شهر علم و حکمت هستم و علی باب آن است یعنی مسیر هر خوبی و علم واقعی از پیروی و توسل به آل بیت رسول خدا (ص) می‌گذرد.

وی با اشاره به اهمیت و ارزشمندی لیالی قدر تاکید کرد: در روایت داریم که روز لیله ی قدر هم مثل شب قدر پربرکت و سرنوشت ساز است و باید از لحظه لحظه این اوقات نهایت استفاده را برای کسب معنویت و ارتباط با خداوند متعال ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: به فرموده مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) شاعران و مادحان حکم یک رسانه را دارند و این تعبیر نشان دهنده مسئولیت و رسالت سنگین این افراد است و باید رسالت خود را به درستی انجام دهند و فضائل و شیوه زندگی اهل بیت و بزرگان دین را برای مستمعین بیان کنند.

وی تاکید کرد: اشعار و صحبت‌های شما باید دارای پیام‌های اخلاقی، عرفانی و مذهبی و برگرفته از آیات و روایات باشد همانطور که اشعار شعرای بزرگ ما مانند سعدی حافظ و مولانا سراسر حکمت و عرفان است و در روایت داریم که حرف زدن مثل سحر است و شعر و مداحی‌های شما در جوانان تأثیر دارد.

آیت الله علما عنوان کرد: مضامین بلندی در تاریخ و فرهنگ ما مانند رشادت‌های جوانان ما در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و همچنین دفاع از حرم های شریف اهل بیت و یا به فرموده رهبری حماسه‌هایی که مردم در حوادثی مانند زلزله و سیل و غیره آفریدند وجود دارد که می‌توان به آنان پرداخت و آثار خوبی در این زمینه به وجود آورد.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکید زیادی روی سبک زندگی دارند و شما در اشعار و صحبت‌های تان باید سبک زندگی ایرانی و اسلامی را تبلیغ کنید و با تهاجم فرهنگی که در این زمینه صورت گرفته است مقابله کنید و همچنین مسائل مهم کشور را مانند ترغیب مردم به استفاده از تولیدات داخلی و یا اصلاح الگوی مصرف را به مردم یادآوری کنید و اطمینان داشته باشید که تکرار این مسائل آثار خوب و مهمی به دنبال خواهد داشت.

همچنین گفتنی است، در این محفل شعرا و مداحان به خواندن اشعار و مدیحه سرایی در وصف فضائل و مناقب اهل بیت خصوصاً امیرالمومنین حضرت علی (ع) پرداختند و به میزبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه روزه‌ی خود را افطار کردند.