معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت:راه برون رفت از آسیب های اجتماعی مشارکت همگانی است و تبدیل آن به معرفت عمومی است. مشارکت ها در این بخش نیاز به ساماندهی و هدایت گری دارد.

محمد ابراهیم الهی تبار با حضور و بازدید از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان در جمع فعالان این جبهه گفت: شکل گیری کانون ها و تشکل های مداخله گر در آسیب های اجتماعی اتفاق مبارکی است که باید استمرار پیدا کند.

وی ادامه داد:روز نخستی که در استان کرمانشاه مسئولیت گرفتم بر تهیه منشور فرهنگی تاکید کردم. تهیه این منشور مانع موازی کاری دستگاههاو نهادهای فرهنگی می شود و هم افزایی و انسجام در تحقق برنامه ها را پدید می آورد.مدارس، مساجد، رسانه ها و سازمانهای مردم نهاد می توانند در تحقق منشور عملیات فرهنگی استان کرمانشاه نقش آفرین باشند باید از این ظرفیت ها بخوبی استفاده شود.

معاون سیاسی استاندار افزود:مداخلات در مشکلات و آسیب های اجتماعی رشد آن را متوقف و کاهش میدهد این تجربه ای بود که در زلزله سرپل ذهاب بخوبی کسب شد. در ایام زلزله ،بیم بروز رفتارهای خطرناک و شیوع بیماری های واگیر دار می رفت اما با مداخله گری موثر و مشارکت مردم عملکرد موفقی به ثبت رسید.

الهی تبار همچنین گفت:مداخلات اجتماعی هر اندازه با محوریت خانواده ها باشد موفق تر خواهد بود و به یک معرفت عمومی تبدیل خواهد شد. کار تشکل های فرهنگی و اجتماعی به دلیل نفوذ در لایه های اجتماع موثر است.ضروروی است که تشکل های فرهنگی و اجتماعی در استان فراگیر شده و در شهرستانها ورود پیدا کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت:دستاورد این مداخلات کاهش ۸/۵ درصدی نرخ طلاق و افزایش حدود ۲ درصدی ازدواج در استان بوده است. این در حالی است که آمار ازدواج و طلاق در سالهای گذشته روندی عکس این را داشت.

وی یادآور شد:راه برون رفت از آسیب های اجتماعی مشارکت همگانی است و تبدیل آن به معرفت عمومی است. مشارکت ها در این بخش نیاز به ساماندهی و هدایت گری دارد.

الهی تبار در آخر گفت:موضوع هویت فرهنگی در کرمانشاه جدیت دارد. مردم از اینکه کرمانشاهی هستند باید احساس افتخار کنند و این احساس باید تقویت شود. این نیاز به تقویت برخی باورها و کنار گذاشته شدن برخی رفتارها دارد که یکی از آنها بیان زیبایی های استان و انعکاس آن به خارج از استان است.کرمانشاه رتبه نخستین استان اخلاقی کشور را دارد و در رشد جرائم خرد نیز علیرغم شرایط اقتصادی وضعیتی بسیار بهتر از استانهای دیگر داشته است. می طلبد که از کرمانشاه جلوه ای مثبت به افکار عمومی ارائه شود و القائات منفی تغییر پیدا کند