دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان کرمانشاه گفت: امسال در روز ولادت امام رضا (ع) به درخواست ۳ هزار نفر از شیعیان خانقین عراق، مراسمی در مرز خسروی با حضور خدام و پرچم متبرک برگزار خواهد شد.

سید محمد‌جعفر امامیان، دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان کرمانشاه امروز در نشست خبری جشن‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید و دهه کرامت برگزار شد، اظهار کرد: کانون خدمات رضوی کاملا به صورت مردمی اداره می‌شود که برنامه‌های آن با استفاده از توان مردمی و عاشقان امام رضا (ع) و با مشارکت خیرین و حمایت‌های برخی از دستگاه‌ها به اجرا در می‌آید.

وی با اشاره به فعالیت ۴۰ کانون تخصصی و عمومی در استان، ادامه داد: کانون‌ها برای دهه کرامت اجرای برنامه‌ها متنوعی را با مشارکت تمام اقشار مردمی در مناطق مختلف با اولویت محله‌های محروم و حاشیه‌نشین در دستور کار دارند.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان کرمانشاه با اعلام برنامه‌های دهه کرامت، آغاز آن را با اعزام دوچرخه‌سواران به حرمین حضرمت معصومه(س) و امام رضا(ع) بیان کرد و افزود: جشن بزرگ دخترانه در روز میلاد حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال در دهه کرامت میزبان ۳ کاروان خدام رضوی هستیم که بیش از ۲۰۰  برنامه‌ متنوعی را در قالب جشن‌های زیر سایه خورشید از عیادت بیماران در بیمارستان‌ها تا سرکشی از زندان‌ها، حضور در مزار شهدا، جام رضوی و… را در استان خواهند داشت.

امامیان با اشاره به ویژه برنامه‌ زیر سایه خورشید، افزود: امسال در روز ولادت امام رضا (ع) به درخواست ۳ هزار نفر از شیعیان خانقین عراق مراسمی در مرز خسروی با حضور خدام و پرچم متبرک برگزار خواهد شد.

برگزاری جشن‌های کریمانه در سطح محلات کرمانشاه، اطعام رضوی با پخت ۲۸ هزار پرس غذای تبرکی در ۲۰ آشپزخانه، برپایی مهمانسرای امام رضا(ع) و پذیرایی از نیازمندان و معلولان سر سفره امام هشتم، برگزاری عصر شعر ملکوت هشتم با حضور شعرا و ادیبان، مسابقات مجازی خانواده، پویش مردمی همه خادم امام رضائیم، پیاده‌روی بزرگ خانوادگی، تجلیل از بزرگان و نخبگان در محل استانداری، مرخصی به زندانیان معسر با نام‌های معصومه و رضا و ده‌ها برنامه متنوع دیگر از جمله برنامه‌های اجرایی دهه کرامت از ۳۱ اردیبهشت‌ماه تا ۱۰ خردادماه در استان کرمانشاه است که امامیان به آن‌ها اشاره کرد.