مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از اجرای مهرواره "محله همدل ۲" در کرمانشاه با هدف گره‌گشایی، روایت همدلی و نشر خوبی‌ها در سطح محلات کرمانشاه خبر داد.

حجت‌الاسلام احمدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع  مهرواره محله همدل ۲ که در سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد اظهار داشت: محله همدل با هدف حل و فصل مشکلات و مسائل مردمی ایجاد شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به فلسفه اجرای طرح محله همدل گفت: هیچ کار و اقدامی بدون حضور مردم موفق نخواهد بود و در این راستا مهرواره «محله همدل» با هدف تقویت و تحکیم پیوندهای اجتماعی، گره‌گشایی از مشکلات مردم و نشر خوبی‌ها در سطح کشور و استان کرمانشاه اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه محله همدل ایجاد شده تا اتفاقات دغدغه‌مندانه که توسط مومنین با محوریت مسجد یا محله برای حل مسئله یا رفع مشکلات مردم یا محله انجام شود عنوان کرد: رسانه‌های انقلابی استان کرمانشاه با تولید محتوا می‌توانند در نشر خوبی‌ها که هدف اصلی مهرواره محله همدل است، نقش مؤثری داشته باشند.

احمدی با بیان اینکه مهرواره محله همدل ۲ فرصتی برای گره‌گشایی، روایت همدلی و نشر خوبی‌ها در سطح محلات استان است افزود: جامعه امروز به شدت نیاز به روایت و نشر خوبی‌ها دارد و به همین دلیل سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران، سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌های فرهنگی مسجدنهاد، سازمان اوقاف و امور خیریه، کانون‌های مساجد باید در این راستا تلاش و همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه از بیش از ۱۰۰۰ نفر از زنان فعال و موثر برای شرکت در نهضت پیشرفت بانوان دعوت شده که کارهای خوبی را در حوزه بانوان انجام داده‌اند گفت: پویش‌های زیادی در راستای ترویج فرهنگ اسلامی مانند پویش با حاج قاسم، پویش جشن فرشته‌ها،  همایش ۱۵۰ نفره دختران حاج قاسم، پویش چی بودیم و چی شدیم، پویش صعود چشم‌گیر،  نمایشگاه فجر صادق، پویش پرچم افتخار، پویش روزه اولی، پویش زیست افغانه، پویش شب‌های قدر راه‌اندازی شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ایام عید نوروز غرفه عفاف و حجاب برپا شد بیان کرد: تجلیل از بانوان فاطمی و زیستی، نشست یالثارات حسین علیه‌السلام،  افطاری‌های وحدت و مقاومت در بین فعالان و کنشگران مناطق اهل‌سنت در ایام ماه مبارک رمضان انجام شده است.

وی با بیان اینکه طرحی که با عنوان امام محله از سوی سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفته است عنوان کرد: نخستین اقدام این سازمان تحول اجتماعی مسجد‌محور بوده و درصدد این است که امام محله را در روستاها، پایگاه‌های اجتماعی و محله‌های شهری فعال کند.

احمدی بیان کرد: امام محله فردی است که غیر از اداره مسجد، فعال کردن آداب اسلامی و مناسک در مسجد، دغدغه او تمام مردم محله و توجه ویژه به مسائل آنها اعم از اشتغال، تحصیل، بهداشت و سلامت، خانواده، سبک زندگی، مباحث اخلاقی، معنوی، ارتقای روحی و  است و به صورت فعال وارد میدان می‌شود و تمام افراد مهم، افراد کمک‌رسان، نقاط ضعف و قوت، ظرفیت‌ها  را در محله را شناسایی می‌کند و امام محله می‌تواند به یک طرح جامع برای تحول فرهنگی و حل مسائل همان محله به کمک مردم دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه اکنون تعداد  پایگاه‌های اجتماعی محله‌محور به ۲۸ پایگاه رسیده است و در سال جدید ۱۸ پایگاه جدید نیز به‌این تعداد اضافه می‌شود  گفت: باید  وحدت رسانه‌ای در بین موضوعات فرهنگی و استان برای معرفی ظرفیت‌های موجود در استان به وجود بیاید و جوانان انقلابی باید در این رابطه  پای کار بیایند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: اگر بخواهیم  وضعیت فرهنگی استان را تغییر دهیم بابد اطلس فرهنگی و نقشه راه استان مشخص شود دستگاه‌های فرهنگی نباید جزیره‌ای  عمل کنند.

  • منبع خبر : https://tn.ai/2882799