مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت مساجد گفت: مساجد مهم‌ترین مرکز پیوند بین نسل‌های انقلاب هستند.

حجت الاسلام رحیم جعفری پیش از ظهر سه شنبه در همایش بزرگداشت بیست و ششمین سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد انقلاب اسلامی را انقلابی منحصر به فرد دانست و اظهار داشت: ماندگاری انقلاب اسلامی پس از پیروزی انقلاب یکی از مهمترین ویژگی‌های این انقلاب محسوب می‌شود.

وی افزود: از دیگر ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی که آن را از سایر انقلاب‌ها متمایز می‌کند این است که پس از چهل سال هنوز آرمان‌های اول انقلاب را دنبال می‌کند از مسیر منحرف نشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بیان داشت: همین استقلال که اولین شعار انقلاب ما است در دنیا بی نظیر است هیچ کشوری را در دنیا پیدا نمی‌کنید که استقلال سیاسی داشته باشد.

وی بیان داشت: در حال حاضر هیچ کشوری در دنیا حق نفوذ در تصمیم گیری های سیاسی کشور ما را ندارد و سیاست‌های غرب و شرق در معادلات داخلی کشورشان تأثیر دارد.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: مبنای انقلاب ما یک انقلاب فکری، اندیشه‌ای و عقیدتی بوده است ما به دنبال کشورگشایی نبودیم یا اینکه رژیمی را ساقط کرده و جای آن را بگیریم اگر تغییری می‌خواهد ایجاد شود مبنای آن اسلامی، فکری و دینی باشد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال چپاول ثروت یا کشورگشایی نیستیم گفت: ما به دنبال این هستیم که تفکر اسلامی را در دنیا توسعه دهیم و همین مبنای انقلاب اسلامی ما بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: دشمنان از اسلام ضربه خورده اند و قصد دارند ریشه اسلام را بخشکانند آنها می‌دانند تا زمانی که مبنای اسلام ایثار گذشت و تحمل باشد کسی نمی‌تواند با آنها مقابله کند لذا سر دشمنی را با اسلام دارند.

وی اظهار داشت: اگر استقلال سیاسی داریم و به دنبال استقلال اقتصادی و فرهنگی هستیم می‌خواهیم به دنیا بگوییم که ما یک جهان بینی و چارچوب و مبانی دینی دقیق و علمی داریم که قابل دفاع است و این اساس و مبنای انقلاب اسلامی است.

وی گفت: هنر یک انقلاب و یک جامعه انقلابی و اسلامی این است که بتواند پیوند بین نسل‌های انقلاب را براساس همان مبنای اولیه خود برقرار کند که الان کار بسیار دشورای است.

حجت الاسلام جعفری ابراز داشت: لازم است اندیشه‌هایی که دهه ۶۰ داشتیم را به نسل جدید منتقل کنیم و این خیلی کار بزرگ و سختی است و یکی از رسالت‌های نیروهای انقلاب است که همان آرمان‌ها و اهداف را به نسل‌های بعدی منتقل کنند.

وی با اشاره به ۱۲۴ هزار کانون در سراسر کشور گفت: در استان کرمانشاه حدود ۵۵۲ کانون فعالیت می‌کنند و کار و رسالت آنها انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: ماهیت مسجدی، ماهیت انقلابی و ماهیت فرهنگی و هنری یک شاخص توسعه‌ای و رسانه‌ای دارند و از ابزارهای فرهنگی بحساب می آیند.

وی افزود: قول پیگیری می‌دهم که از طریق ویدیو پروژکشن می‌توانید نمایش فیلم در کانون‌های مساجد امکان پذیر باشد اما اینکه سرور داشته باشد ۱۰۰ میلیون هزینه دارد درخواست می‌دهیم به سینما شهر بررسی می‌کنند اگر موافقت شود یک اعتبار سالانه در نظر می‌گیرند و دنبال می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: کانون‌های مساجد ما به عنوان مراکز دین داری هستند که در آنها باید تعهد انقلابی و اسلامی، ولایتی و تاثیر گذار و همراه با حسن اخلاق تدبیر جاذبه اینها همه باید سرلوحه کارها باشد.

وی داشتن اخلاق نیک در کانون‌ها را لازمه جذب جوانان دانشگاه بیان داشت: کانون فرهنگی هنری عبوس نمی‌تواند رسالت انقلاب را دنبال کند کانون بشاش با لبخند و با جاذبه می‌تواند این رسالت را دبنال کند.

حجت الاسلام جعفری افزود: یکی دیگر از وجوه کانون‌ها مردمی بودن است که آن را حفظ کرده است و همین وجه تأثیرات بیشتری دارد تا اینکه وابستگی به دولت داشته باشد نمی‌تواند آن قدرت و تأثیرگذاری خود را نشان دهد.

وی بیان داشت: کانونی موفق است که آرمان‌ها و اهداف انقلاب را مثل همان روزهای اول انقلاب با همان چارچوب دنبال کند و یکی از رویکردهای جدی پیام رهبری همین بحث است.