نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: گرانی و نابسامانی بازار امروز به دغدغه بزرگ مردم تبدیل شده است و من به نوبه خودم وظیفه‌ام را در استان انجام می‌دهم و مسئولان استانی نیز هرچه سریعتر اقدام کنند.

به گزارش کربلاییان،به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در گردهمایی بازاریان کرمانشاه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: مسئولان مربوط در این زمینه و مدیریت اجرایی استان باید به طور جدی و جهادی وارد عمل شوند بنده نیز با تذکر و مکاتبه با مسئولان استان و کشوری خواستار نظم و ثبات در بازار و برخورد با متخلفان هستم.

وی گفت: یکی از نابسامانیها مربوط به کمبود گوشت قرمز در بازار است که  شنیده می‌شود عده‌ای در حال قاچاق دام به خارج از کشور از طریق مرزهای استان هستند و گویا براساس برنامه دشمنان برای ضربه به اقتصاد کشور بی‌رویه‌ترین فروش دام ماده که مولد است انجام می‌شود که از نیروهای امنیتی و مرزبانی درخواست شده است که این روند هرچه سریعتر متوقف و با متخلفان آن برخورد شدید انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: یکی از آرمانهای مهم انقلاب اسلامی استقلال کشور و رها شدن از وابستگی بوده است اما امروز می‌بینیم که در بسیاری از مایحتاج کشور مانند برنج، علوفه، خوراک دام و طیور دستمان دراز است و این برای نظام جمهوری اسلامی قابل پذیرش نیست و همه مسئولان باید برای استقلال کشور تلاش کنند و با بصیرت و هوشیاری مانع از توطئه‌های دشمنان علیه کشور شوند.

علما تصریح کرد: استکبار و استعمار جهانی همواره به دنبال این بوده است که کشور ایران با این همه ثروت و استعداد وابسته و مصرف کننده باشد و از هیچ تلاشی نیز برای این مهم کوتاهی نکردند و امروز وظیفه ماست که برای استقلال کشور هر چه در توان داریم بکار بگیریم.

وی با اشاره به وضعیت بیکاری در استان کرمانشاه گفت: من همواره گفته‌ام که این استان با آب فراوان و زمینهای حاصلخیز نباید بیکار داشته باشد اما دلایل مختلف از جمله عدم مدیریت صحیح در استان و نیز فرهنگ تقاضای کار اداری در کرمانشاه مانع از پیشرفت استان شده است.