مدعی‌العموم کرمانشاه ضمن تاکید بر مقابله با روزه‌خواری گفت: مراعات شئون خاصه ماه رمضان از جمله حقوق اجتماعی عامه مردم است.

به گزارش کربلاییان،به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، محمدحسین صادقی تقارن بهار طبیعت و بهار طینت را فرصتی مغتنم برای قرار دادن جسم و جان در معرض نسیم روح افزای طاعت دانست و اظهار داشت: امیدواریم که همگان از نعمات و برکات روزه داری در این ماه که از اعاظم فرایض خاصه الهی است بهره‌مند باشیم چرا که روزه از آن حی متعال و پاداش روزه دار نیز با اوست.

وی به اهمیت این ماه در حدیث قدسی اشاره کرد و گفت: شارع مقدس علاوه بر تکالیف فردی که به روزه داران در این ماه داده، دستوراتی نیز در راستای حفظ حرمت ماه مبارک نسبت به کسانی که به هر دلیل قادر به روزه داری نیستند صادر فرموده است.

دادستان کرمانشاه افزود: در این راستا روزه ماه رمضان تنها یک عبادت فردی نیست و مراعات شئون خاصه ی این ماه از جمله حقوق اجتماعی عامه مردم است و انتظار می‌رود که تمامی شهروندان منزلت ویژه این ماه پر فیض و برکت را به طور اخص مراعات فرمایند.

وی با بیان اینکه آثار حفظ حرمت این ماه سایه رحمت الهی را بر سر جامعه مسلمین افکنده خواهد کرد، اعلام کرد: به این منظور دادستانی کرمانشاه اقدامات و تمهیدات فرهنگی و قضائی ویژه‌ای در رابطه با پیشگیری از وقوع جرایم مربوط به روزه خواری و مجازات متخلفین پیش‌بینی کرده است.

صادقی تاکید اکید به ضابطین ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره اقامه این دو فریضه به صورت خاص در ماه رمضان در رابطه با روزه داری یا خدای ناکرده روزه خواری از جمله این تمهیدات است.

مدعی‌العموم کرمانشاه گفت: همچنین نظارت بر کار رستوران‌ها و غذاخوری‌ها توسط ضابطین مربوطه جهت عدم فعالیت آنها در روزهای ماه مبارک به استثنای اماکنی که دارای مجوز از مراجع قانونی هستند آن هم به جهت رفاه حال مسافران و… را در ماه مبارک رمضان خواهیم داشت.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: از آنجا که روزه خواری شکستن حریم الهی است یک شعبه ویژه دادیاری جهت جرایم مربوط به روزه خواری و هتک حرمت این ماه اختصاص پیدا کرده است.

وی در پایان یادآور شد: ایجاد گشت سیار متشکل از نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، اتاق اصناف، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و سازمان دامپزشکی در معیت دادیار ویژه و گشت زنی به صورت متناوب در سطح شهر جهت جلوگیری از وقوع جرایم خاص در رابطه با ماه مبارک رمضان اعم از روزه خواری یا جرایم مربوط به اماکن، تخلفات بهداشتی، تعزیراتی و… هم برخورد قانونی وفوری با متخلفین اقدام مهم دیگر برای این ماه پر خیر و برکت است.