مراسم افتتاحیه طرح نشاط معنوی در امامزاده ابراهیم(ع) طاقبستان برگزار شد

به گزارش کربلاییان،به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام توسلی در این مراسم گفت: اجرای طرح نشاط معنوی از امروز به مدت ۴۵ روز در جوار بقاع متبرکه استان به جهت غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان به ویژه دانش آموزان برگزار می شود.
وی افزود: عموم علاقمندان و دوستداران در رده های سنی ۷ تا ۱۸ سال می توانند در کلاس های متنوع آموزشی، فرهنگی ، تفریحی، قرآنی این طرح شرکت کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ضمن تبریک میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و بزرگداشت روز دختر به  فضائل و ارزش های حضرت معصومه (س)پرداخت و برالگو سازی از شخصیت آن حضرت برای دختران تاکید کرد.
حجت الاسلام توسلی در ادامه با اشاره به اهمیت نامگذاری این روز به نام روز دختر افزود: توجه همگان به گروهی از جامعه با عنوان دختران،تبیین و گسترش جایگاه و مقام دختران در دین اسلام، تأکید بر نقش دختران در فرهنگ ایران اسلامی؛ هویت یابی و خودشناسی دختران، گسترش فرهنگ خودباوری، حیا و حجاب در میان دختران، اصلاح نگرش های جامعه، خانواده و رسانه‌ها نسبت به دختران از عوامل مهم نامگذاری این روز می باشد.
وی توجه به ارزش های دختران از دیدگاه اسلامی، تبیین مقام و منزلت دختران به عنوان همسران و مادران فردا، آگاه سازی موانع و چالش های پیش روی دختران، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بین دختران  را مهم عنوان کرد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود دختران و بانوان جوان ما با الگو قرار دادن سیره زندگی بزرگوارانی چون حضرت فاطمه معصومه(س)، مسیر کمال را در پیش گرفته و بیش از پیش مایه عزت جامعه اسلامی شوند.
حجت الاسلام توسلی در پایان تصریح کرد: هرچه تربیت دختران امروز بر اساس الگوی اسلامی و نشات گرفته از سیره معصومین باشد در آینده خانواده و جامعه ای سالم تر خواهیم داشت.