مدرسه ۱۵ کلاسه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمانشاه همزمان با افتتاح ۱۵۰ مدرسه در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.

آیین بهره‌برداری از مدرسه ۱۵ کلاسه شهید سلیمانی شهر کرمانشاه با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیر کل نوسازی مدارس و مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان، به صورت متمرکز با سراسر کشور و از طریق ارتباط تصویری به بهره‌برداری رسید.

آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تشکر و تقدیر از اقدامات انجام شده در استان، نامگذاری این مدرسه به نام سپهبد شهید سردار سلیمانی را اقدامی ارزشمند عنوان کرد  و گفت: ساخت چنین مدارس زیبا و مستحکم در استان کرمانشاه مایه دلگرمی و شادی دانش‌آموزان و مردم کرمانشاه است.

میثم کلهری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به مشارکت ۷۰ درصدی اداره کل نوسازی و ۳۰ درصدی بنیاد برکت در ساخت این مدرسه گفت: برای ساخت ۵۰ مدرسه دیگر در استان با اداره کل نوسازی مدارس تفاهمنامه‌ای منعقد شده است که کار ساخت ۱۱ مدرسه در مرحله اجراست و عملیات اجرایی بقیه هم با تامین اعتبار آغاز می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه هزینه ساخت این مدرسه را ۱۱ میلیارد تومان عنوان کرد که با مشارکت بنیاد برکت به بهره‌برداری رسیده است.

مرزبان نظری گفت: این مدرسه در ۱۵ کلاس و در سه طبقه با زیر بنای ۲ هزار و ۱۶۰ مترمربع در سایت مسکن مهر پردیس احداث شده است و ظرفیت بیش از ۸۰۰ دانش آموز را در دو نوبت دارد.

  • منبع خبر : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1401/02/22/2709312