رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه گفت: به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان هر شب در یکی از بوستان‌های پارک شرقی، شبدیز و معلم کرمانشاه جشن‎های ماه دلدادگی برگزار می‎شود.

به گزارش کربلاییان مهدی عبدالمالکی در این خصوص اظهار داشت: اجرای تواشیح، تلاوت قرآن کریم، اجرای طنز، مسابقه، شعبده بازی، مشاوره زندگی و مشاوره دینی و فرهنگی توسط کارشناس سازمان تبلیغات اسلامی قم در کنار جشن‌‏های ماه دلدادگی برگزار می‎شود.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه رویکرد این برنامه‌ها را ایجاد سرگرمی برای خانواده‌ها بیان کرد و افزود: جشن‏‌های ماه دلدادگی به مدت ۱۳ شب در سه پارک  برگزیده شهر از ساعت ۲۲ تا ۲۳:۳۰ تا شب پنج‎شنبه ۱۶ خرداد‎ماه برگزار می‎شود.

عبدالمالکی با بیان اینکه پارک شبدیز در شهرداری منطقه ۶ میزبان شهروندان کرمانشاهی بود، عنوان کرد: پارک معلم در شهرداری منطقه دو از شب جمعه ۲۷ اردیبهشت ‏ماه تا شب سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‎ماه پذیرای همشهریان کرمانشاهی است.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه آخرین جشن ماه دلدادگی در پارک شرقی برگزار می‎شود، بیان کرد: جشن ماه دلدادگی در پارک شرقی شهرداری منطقه پنج در شب‌های نهم و دهم خردادماه و  شب پنج‎شنبه ۱۶ خردادماه با حضور مردم کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم در هشت مسجد شهر کرمانشاه برگزار می‎شود، بیان کرد: در محفل انس با قرآن از قاری‏‌های برجسته کرمانشاهی در رده سنی نوجوان و بزرگسال دارای عناوین بینالمللی دعوت شده است.

عبدالمالکی با بیان اینکه به مناسبت فرا رسیدن ماه خدا هر شب در یکی از مساجد شهر از ساعت ۱۹ تا اذان مغرب محافل انس با قرآن برگزار می‎شود، بیان کرد: علاوه بر قرائت قرآن توسط قاری‌‏های بین‎المللی، مسابقات قرآنی و اجرای تواشیح نیز در دستور کار قرار گرفته است که در مجموع در هشت مسجد شهر محافل انس با قرآن برگزار می‌شود.

وی افزود: پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در مسجد صباغ محله بهار در شهرداری منطقه ۴، دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در مسجد ثارالله در محله مسکن شهرداری منطقه ۵، پنجشنبه ۲ خرداد ماه در مسجد چهارمین شهید محراب در شهرک الهیه شهرداری منطقه ۶، دوشنبه ۶ خرداد ماه در مسجد امام خمینی(ره) شهرک معلم شهرداری منطقه ۷، پنجشنبه ۹ خرداد ماه و اختتامیه محافل در مسجد نجفی شهرک ژاندارمری شهرداری منطقه ۸ برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‎های متنوعی در ایام ماه مبارک رمضان در کرمانشاه برگزار می‎شود، اظهار داشت: مهدهای قرآنی در تمام فرهنگسراهای شهرداری فعالیت خود را آغاز کرده و از علاقمندان ثبت‌‏نام می‌کنند.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه به رویکرد مهدهای قرآنی در سطح شهر اشاره کرد و گفت: آموزش‎های مختلف با رویکرد قرآنی به دانش‏‌پذیران رویکرد مهدهای قرآنی است تا بتوان فضای مناسبی را برای رشد و ترقی کودکان کرمانشاهی در زیر سایه قرآن فراهم کرد.

عبدالمالکی با اشاره به اینکه آموزش‌‏های قرآنی در رده سنی زیر شش سال، شش تا ۱۰ سال و بالاتر از ۱۰ سال در تابستان اجرایی می‏‌شود، بیان کرد: حفظ، قرائت، روخوانی و روان‏خوانی از جمله آموزش‏‌هایی است که به کودکان و نوجوانان در مهدهای قرآنی شهرداری ارائه خواهد شد.