امام جمعه کرمانشاه با تذکر به مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام از آنها خواست تا از برجام درس بگیرند.

 آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کرمانشاه ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام راحل یک شخصیت عرفانی، معنوی و الهی بود و اگر جوانان مجذوب ایشان و البته رهبر معظم انقلاب هستند به جهت همین تقوا و اخلاص است.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که اهل تقوا را بزرگان بهشت عنوان کرده‌اند، گفت: اهل تقوا به سبب رنج‌هایی که برای رعایت تقوا کشیده‌اند مستحق این جایگاه شده‌اند.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه با اشاره مناسبت اموز سادآور شد: امروز روز ورود امام (ره) و خروج ظلمت و وابستگی و روز استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی است.

آیت‌الله علما ادامه داد: امام راحل می‌فرمایند که این انقلاب با تاییدات غیبی الهی پیروز شد و ما هم باید همین صلابت را دنبال کنیم؛ رهبر معظم انقلاب هم می‌فرمایند که دهه فجر مقطع رهایی ایران و سعادت ملت های اسلامی است و دفاع از اسلام را امام از روز اول تا وصیت نامه‌شان سرلوحه خود قرار داده‌ بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه امام راحل مبنای انقلاب را اسلام قرار داد، گفت: حضور مردم و حمایت ملت و شهادت‌های جوانان هم برای اسلام است.

وی با اشاره به لزوم وجود ولایت‌فقیه در راس امور افزود: نظام ما یک نظام اسلامی است و طبیعتا باید یک کارشناس اسلامی با عنوان ولی‌فقیه در راس آن باشد.

خطیب جمعه کرمانشاه انقلاب را مایه در هم شکستن ابرقدرتهای جهان عنوان کرد و بیان داشت: امام راحل با شعار نه شرقی و غربی، حاکمیت خدا و اسلام را در نظام اسلامی برقرار کرد.

آیت‌الله علما تصریح کرد: قبل از انقلاب ۷۰ هزار مستشار و ارباب در این مملکت از آمریکا، فرانسه، انگلیس و شوروی داشتیم و امروز حتی یک نفر وجود ندارد.

وی بیان داشت: در تسخیر لانه جاسوسی که کارتر گفت اگر این جاسوس‌ها آزاد شوند در انتخابات رای می‌آورد و گرنه شکست می‌خورد نشان می‌دهد که مقدرات آمریکا در دست یک پیرمرد ۸۰ و چند ساله بود.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه ادامه داد: شکست در طبس، در ۸ سال دفاع مقدس، در سوریه و لبنان و عراق نمونه‌هایی از فضاحت آمریکاست؛ ولی فقیه فرمودند لبنان و عراق و سوریه و اسد باید بماند و مقدرات در دست مردم باشد و همان شد و در تمام این امور دشمن شکست خورد.

آیت‌الله علما شکست در تابستان داغ، فتنه ۸۸ و فلسطین و وابسته کردن ایران را دیگر فضاحت‌های آمریکا برشمرد و گفت: چهل سال است شما مردم و فرزندان شما و شهدا این آمریکا را بین آسمان و زمین نگه داشته‌اید و این قدرت انقلاب و نظام و لی‌فقیه است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه همچنین به ایام سالروز عملیات والفجر ۸ با رمز یا زهرا(س) و روز حفاظت اطلاعات سپاه اشاره کرد.

وی در ادامه سخنانش تذکری به مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت در مورد قرارداد FATF در سال ۴۲ امام در منزل خود سخنرانی کردند که گفتند من وقتی اراده می‌کنم و تصمیم می‌گیرم به پنجاه سال آینده فکر می‌کنم؛ شما هم فکر کنید که از زمان مصدق تا امروز غربی‌ها و آمریکایی‌ها خیری برای کشورها نداشتند و نگویید شرط می‌گذاریم همین برجام را دیدید چه کار کردند نباید دوباره در دام بیفتیم مراقب باشید و دقت کنید.

آیت‌الله علما گفت: آنها شروط را نمی‌پذیرند، مبادا ۶۰ سال آینده فرزندان ما بگویند چکار کردید؛ تامل کنید که حکومت و نظام ما مبتنی بر اسلام است هرچیزی با امر ولی فقیه سازش داشت مقبول است و هرچه مطابقت نداشت مردود است.