مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، در نشست خبری به مناسبت هفته کتاب اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا مانع خدمت‌رسانی نهاد کتابخانه‌ها به مردم فهیم استان کرمانشاه نشد و از زمان ورود کرونا روند کتابخوانی در فضای مجازی به صورت منسجم‌تر پیگیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کربلائیان، خانم معصومه حسنی خوانسار، مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، در نشست خبری به مناسبت هفته کتاب اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا مانع خدمت‌رسانی نهاد کتابخانه‌ها به مردم فهیم استان کرمانشاه نشد و از زمان ورود کرونا روند کتابخوانی در فضای مجازی به صورت منسجم‌تر پیگیری شد. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به برگزاری مسابقات قصه‌گویی، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات تحلیل کتاب، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی و برگزاری جلسات محفل ادبی بیستون اشاره کرد که در نوع خود در استان کرمانشاه بی‌سابقه بوده‌اند.

ایشان ضمن یادآوری این نکته که شعار سال نهاد کتبخانه‌ها «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» است، بیان کرد: از آن‌جایی که اداره کل کتابخانه‌ها یک نهاد مردمی است، لازمه پیشرفت و پویایی آن مشارکت آحاد مردم می‌باشد و در این بین لزوم انجام کاری تربیتی در عرصه کتاب‌خوانی حس می‌شد که نهاد کتابخانه‌ها با اجرای طرح کتاب‌یار افتخاری در مدارس به عنوان شعب اداره کل گامی در این مسیر برداشته است.

مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه ضمن تبریک و گرامیداشت هفته کتاب عنوان کرد: افتتاح دو باب کتابخانه در شهرستان‌های اسلام آباد غرب و هرسین، افتتاح بخش نسخ خطی در کتابخانه امیرکبیر، بخشودگی جرائم دیرکرد تحویل کتاب تا اول آذرماه، عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان، برگزاری نشست سینما کتاب، برگزاری عصر شعر، برگزاری مشاعره توسط محفل ادبی بیستون، بزرگداشت زنده یاد احمد عزیزی و جشن هفته کتاب استانی از برنامه‌های هفته کتاب در استان کرمانشاه هستند که هم‌استانی‌های گرامی می‌توانند از طریق سایت نهاد کتابخانه‌ها از اخبار فعالیت‌ها مطلع شوند.

ایشان اضافه کرد: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی که از اول خرداد ماه آغاز شده است و تا اول آذر ماه ادامه دارد، تاکنون ۳۱۰۰۰ شرکت کننده داشته است که از این حیث استان کرمانشاه جزء سه استان اول کشور است.

حسنی خوانسار با اشاره به اینکه ۸۸ کتابخانه عمومی و ۲۹ انجمن کتابداری در استان کرمانشاه وجود دارد که اتفاقاً انجمن کتابداران استان در کشور مقام اول را کسب نموده است، گفت: متأسفانه استان کرمانشاه از وجود کتابخانه مرکزی محروم است و علی رغم تلاش نهاد کتابخانه‌های استان در سه سال اخیر ساختمان نیمه‌کاره آن به دلیل کمبود اعتبار رها شده است.

در پایان این نشست خبری از پوستر روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار رونمایی شد.