رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: باید هنر انقلاب برای حفظ ماهیت اصلی خود هر سال بازخوانی شود.

به گزارش کربلاییان،افشین آزادی در نشست خبری با خبرنگاران با تشریح برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فکری بود و با هدف چابک‌تر سازی آن حوزه هنری تشکیل شد.

وی افزود: بسیاری از نویسندگان، شعرا و ادبای طراز اول کشور طلایی‌ترین و پررنگ‌ترین دوره فعالیتشان در حوزه هنری بوده است.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه از تهیه دانشنامه استان کرمانشاه خبر داد و بیان داشت: این دانشنامه در حوزه‌های مختلف و به عنوان سند فکری استان تهیه و تدوین می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر کتاب‌هایی با موضوع پایداری و پایمردی در حوزه هنری استان تهیه شده است تصریح کرد: از جمله شاخص ترین کتاب‌ها می‌توان به کتاب فرنگیس نوشته مهناز فتاحی که رهبر انقلاب آن را تقریظ فرمودند اشاره کرد.

آزادی ادامه داد: نگاه و مأموریت حوزه هنری نگاه تمدن سازانه است و باید هنر انقلاب برای حفظ ماهیت اصلی خود هر سال بازخوانی شود.

آزادی با اشاره به فعالیت‌های مختلف حوزه هنری و هنرمندان به مردم استان بیان داشت: حضور و کمک هنرمندان هم استانی در کنار مردم زلزله زده استان از جمله این فعالیت‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی عنوان کرد: در این هفته برنامه‌های متنوعی از جمله برگزاری نشست پژوهشی با حضور محققین و پژوهشگران، برگزاری نشست بررسی اندیشه و آثار تجسمی شهیدآوینی، برگزاری همایش تجلیل از بهمن پرورش قهرمان نام آور کرمانشاهی، برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه برگزاری مراسم عصر داستان انقلاب اسلامی، برگزاری نشست تخصصی سینما کتاب، دیدار و عیادت از هنرمند پیشکسوت، تجدید میثاق با شهدا با حضور مسئولین دستگاه‌های فرهنگی، هنری و هنرمندان، عیادت از هنرمند پیشکسوت عرصه نمایش استاد نصرت الله سالاروندی را از دیگر برنامه‌های این هفته دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت سینما پیروزی شهر کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: این سینما در سال ۱۳۳۱ فعالیت خود را آغاز کرد و به دلیل فرسودگی در سال ۱۳۸۰ سازه آن غیرقابل استفاده شده بود و در زلزله سال ۹۶ نیز آسیب جدی دید که به دستور استاندار و شهردار وقت سازه آن برداشته شد.

آزادی با تاکید بر لزوم ساخت پردیس سینمایی در استان خاطر نشان کرد: یک تیم خوب مطالعات ساخت این پردیس را در دست گرفته‌اند و از تجربیات استان‌های دیگر در ساخت این پردیس استفاده می‌شود.

وی گفت: به دنبال جذب اسپانسرهای خصوصی و یا دولتی برای سرمایه گذاری در سینما پیروزی هستیم و تلاش می‌شود تا امسال کلنگ ساخت سینما پیروزی را بر زمین بزنیم.