رییس ستاد اقامه نماز کشور بر ضرورت برگزاری برنامه‌های قرآنی تاکید کرد و قرآن کریم را بهترین منبع تربیتی عنوان کرد.

به گزارش کربلاییان، حجت‌الاسلام محسن قرائتی صبح امروز سه‌شنبه در مراسمی که به مناسبت هفته گرامیداشت تربیت اسلامی و امور تربیتی در سالن شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: در تفسیر سوره کوثر به ۸۲ نکته تفسیری دست یافتم.

رییس ستاد اقامه نماز کشور افزود: درمواردی که خداوند کاری را بدون واسطه انجام می دهد یا در مقام بیان ارتباط تنگاتنگ خالق با مخلوق است، ضمیر مفرد به کار می برد.

وی بیان داشت: اما گاهی آیه در مقام بیان عظمت خداوند است که در این موارد ضمیر جمع همچون «اِنّا» به کار می رود، چنانکه در این آیه می فرماید: «اِنّا اعطیناک الکوثر» زیرا عطای الهی به بهترین خلق خدا، آن هم عطای کوثر، به گونه‏ ای است که باید با عظمت از آن یاد شود.

حجت الاسلام قرائتی یادآور شد: همچنین در مواردی که خداوند کاری را با واسطه انجام می دهد، همانند باران که با واسطه تابش خورشید و پیدایش بخار و ابر به وجود می آید از ضمیر جمع استفاده می شود.

رییس ستاد اقامه نماز کشور توجه بیشتر به آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی را در جامعه امروز را یک اصل مهم دانست و گفت: بسیاری از مشکلات بیکاری را در این می بینیم که بیشتر فارغ التحصیلان آموزش و پرورش و دانشگاه مهارت ندارند و منتظر استخدام هستند و مگر می شود سالانه حدود یک میلیون جوان تحصیل کرده را استخدام کرد؟

وی بیان داشت: باید مسئولین امر ترتیبی اتخاذ کنند که فارغ التحصیلان مهارتی فرا بگیرند تا پس از فارغ التحصیلی کار را عیب و منحصر در استخدام و پشت میز نشستن ندانند.

رییس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به احادیثی از امیرالمومنین حضرت علی (ع) در مورد قرآن کریم که آنرا دریای بی‌کرانی می‌نامیدند، گفت: در نماز و قرآن همه چیز از دانش بشری، از ادب تا انتخابات و آزادی و انسان از بدو تولد تا مرگ وجود دارد.

حجت‌الاسلام قرائتی به مسئولان آموزش و پرورش هم توصیه کرد که در زمان باقیمانده تا ماه مبارک رمضان برنامه‌های قرآنی را برگزار کنند تا دانش‌آموزان با قرآن مانوس شوند.

وی همچنین بهترین منبع تربیتی را قرآن کریم معرفی کرد و بیان داشت: باید مراقب باشیم تا برنامه‌های ما طبق قرآن باشد.

این مسئول با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهار داشت: در حال حاضر تنها کشوری که در جهان مقابل آمریکا ایستاده ایران است هرچند که مشکلات زیادی را متحمل شده است.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه بخشی از مشکلات کشور به برخی از مسئولان برمی‌گردد، گفت: بخش دیگری از مشکلات به اخلاق خود ما و بخشی به حرص و طمع بازمی‌گردد.

وی سپس به تفسیر عبادالله صالحین پرداخت و افزود: هر کاری که انجام می‌دهیم و دشمن از آن عصبانی شود مصداق همین موضوع است و امروز که رژیم صهیونیستی از قدرت موشکی ما عصبانی است مصداق بارز همین عبادالله صالحین است.

رییس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: دشمن هربار می‌خواهد با ترفندی مختلف ما دست از دین بکشیم اما دیدیم که هر بار ملت محکم‌تر پای کار آمدند چنانچه در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور باشکوهی داشتند.