نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: قرآن و اهل بیت سرمایه بی همتای مسلمانان است که هیچ مکتب، دین و تفکری در دنیا چنین ثروتی را ندارد.

آیت الله مصطفی علما روز پنجشنبه در نشست ستاد برگزاری هشتمین دوره مسابقات قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه¬ی سراسر کشور اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) دو یادگار نفیس و گرانبها را برای امت اسلامی به یادگار گذاشتند که قرآن و عترت است و تا زمانی که این دو را در زندگی های خود داشته باشیم گمراهی و تباهی وجود ندارد و به همین دلیل است که چنین سرمایه ای بی همتا است.

وی در ادامه از همه مسئولان و نهاد های مربوط با برگزاری این مسابقه خواست تا نهایت تلاش و حمایت خود را برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقه کشوری بکار بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی رضوی مدیرکل قرآن و حدیث حوزه های علمیه کشور هم در این دیدار اظهار داشت: از تاریخ دهم الی دوازدهم بهمن ماه مرحله مقدماتی مسابقات قرآن و حدیث حوزه های علمیه در سراسر کشور برگزار شد.

وی افزود: این مسابقات در ۹ رشته قرآنی و حدیث برگزار شد و مرحله نمیه نهایی آن نیز هفته آینده در قم انجام خواهد شد و مرحله نهایی این مسابقات نیز در روزهای ۲۳ و ۲۴ اسفند ماه در کرمانشاه برگزار می گردد.

مدیرکل قرآن و حدیث حوزه های علمیه کشور گفت: در مرحله مقدماتی این مسابقات ۱۶۰۰ طلبه از سراسر کشور اعم از شیعه و سنی حضور یافتند و مرحله نیمه نهایی و نهایی نیز با حضور برگزیدگان شیعه و سنی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.