نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل اینکه امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی دنبال معامله قرن هستند، قدرت گرفتن فلسطینی ها است.

به گزارش کربلاییان،عبدالرضا مصری ظهر روز جمعه پس از پایان راهپیمایی روز جهانی قدس در مسجد جامع کرمانشاه، با اشاره به مباحث داخل کشور اظهار داشت: امروز همین بحث داخل کشور الگویی برای همه کشورهای دنیا است.

وی افزود: ما از دهه ۶۰ تاکنون دو دیدگاه در کشور داشتیم که یک دیدگاه معتقد به مذاکره با کد خدا و حل مشکلات با آمریکا بود و جمعیت زیادی هم در کشور ما این نظریه را قبول داشتند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دیدگاه دیگر متاثر از فرمایشات مقام معظم رهبری بود و این دیدگاه دوم اعتقاد داشته و دارد که آمریکا اهل عهد و پیمان نبوده و قابل اعتماد نیست، بلکه آمریکا اهل خدعه، نیرنگ و دبه کردن است و اینها دست های آهنی با روکش و دستکش مخملی است و نمی توان به این استکبار اعتماد کرد اما اینها به محک صحت و راستی نرسیده بود.

وی گفت: ما همه با هم تلاش کردیم، مذاکرات هم انجام دادیم و نتیجه آن نیز برجام شد و علی رغم اینکه ما تمام خواسته های آنها را عمل کردیم اما آنها یک مورد از خواسته های ما را عمل نکردند و همین عدم پایبندی آمریکا در قضیه برجام علی رغم اینکه به همه تعهدات ما عمل شد، دیدگاه مرتکب همان دبه ای که مقام معظم رهبری فرمود، شد و این دیدگاه دوم را اثبات می کند.

مصری تاکید کرد: این اقدام آمریکا یک خوبی برای ما داشت و این است که امروز باعث شده که وحدت بین ملت اسلامی که تاکنون به دو دیدگاه اعتقاد داشتند به وجود آید و اکنون همه به یک دیدگاه رسیده اند و این است که در مقابل استکبار باید فقط مقاومت و قدرت را نشان داد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، با بیان اینکه مسئله بعدی، مسئله فلسطین است، گفت: شرایطیکه در این کشور ایجاد می شود بر روی منطقه نیز اثر گذار است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره ای به امنیت ایران در منطقه داشت و تاکید کرد: هر کدام از کشورهای اطراف ما چون فلسطین، عراق و سوریه دچار مشکل شود، ما دچار مشکل خواهیم شد.

وی افزود: امروز، روز بزرگی است که بنیان گذار بزرگ جمهوری اسلامی آن را به نام «روز جهانی قدس» نامگذاری کرد و گویی امام راحل اطلاع داشت که چه اتفاقی قرار است در آینده در دنیای اسلام قرار است رخ دهد.

مصری تاکید و خاطرنشان کرد: امروز روز حمایت از مظلوم از ظالم، روز نه گفتن به مذاکره و سازش و روز لبیک پیامبر اکرم (ص) است و من فکر می کنم تمام پیامبران امروز در بهشت به پیامبر ما به خاطر وجود این امت تبریک می گویند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز روز غلبه عزت اسلامی مردم ایران بر آن چیزی که استکبار بعد از برجام و آن مسئله معیشت مردم به ما تحمیل کرده، است.

وی افزود: امروز مردم اقتدار خود را ثابت کردند و گفتند که علی رغم مشکلات، سختی معیشت و گرانی ها دست از اقتدار و عزت اسلامی خود بر نمی دارند گرچه خیلی سخت است و ایام به خیلی ها به سختی دارد می گذرد اما این باعث نمی شود که عزت خودشان را از دست دهند.

مصری با تاکید بر اینکه امروز، روز نمایش اقتدار مردم است، گفت: حضور شما نه فقط برای رژیم صهیونیستی بلکه بزرگترین پیام برای استکبار جهانی است و این جمعیت ها تحلیل می شود.

وی گفت: بین آنچه که امروز به نام مذاکره، سازش یا معامله قرن دارد دارد اتفاق می افتد با آنچه که به سر ما بعد از انقلاب آمد، شباهت های زیادی وجود دارد.

مصری تصریح کرد: از اول انقلاب آمریکا سعی کرد ابتدا با گروهک های دست نشانده خود، ترور، بمبگذاری، آشوب و بلوا ما را مقابل هم قرار دهد که به لطف خدا ملت عزیز ایران این مرحله را با سربلندی پشت سر گذاشتند.

وی افزود: در مرحله بعدی دشمن جنگ تحمیلی را با سرکردگی صدام و با پول مرتجعین عرب بر ما تحمیل کردند، همان ها بودند که بنای برجام را گذاشتند – تا به اهدافی که در جنگ و سایر اقداماتشان و تحریم ها نرسیدند با مذاکره، برسند که البته بازهم نرسیدند.

مصری عنوان کرد: به دلیل دو عامل امام و امت و پیوند این دو در کشور ما آنها نتوانستند حتی با برجام و مذاکره نیز به اهداف خود دست یابند و امروز با ولایتی که بر امت است و لبیکی که مردم به رهبری می گویند، رمز موفقیت ها و پیروزی ها کاملاً عیان است و باید تمام اقداماتی که علیه ما انجام می دادند نتیجه می داد و در تحلیل کشورهای خارجی هم خود آنها اذعان دارند که این دو عامل باعث شد نتیجه ندهد.

وی با اشاره به اصطلاح سیاسی جدید «معامله قرن» که توسط دشمن مطرح شد، گفت: ترامپ داماد خودش را مسئول این پروژه کرده است.

مصری با اشاره به ابعاد این معامله و اینکه قرار است چه اتفاقی در سرزمین اشغالی فلسطین روی دهد، گفت: یک طرف معامله اسرائیل غاصب، یک طرف فلسطین مظلوم و پشتیبانان این معامله همان ها هستند که در برجام بودند و منابع این معامله نیز به سرکردگی عربستان همان ها بودند که در جنگ تحمیلی علیه ما حضور داشتند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص علت اینکه استکبار می خواهد دست از سرکوب بردارد و وارد معامله شده است، تصریح کرد: آنها می خواهند به فلسطینی ها بگویند در بخشی از فلسطین و غزه و کرانه باختری یک دولت تشکیل دهند و فلسطین جدید ایجاد کنند و معنای آن این است که تمام سابقه تاریخ و جغرافیای فلسطین همه رد شده و امروز دیگر فلسطین یک قطعه زمین در کرانه باختری و غزه باشد.

وی افزود: آنها می خواهند به تمام سرزمین های تصرف و غصب شده توسط اسرائیل مشروعیت بدهند و به دست خود فلسطینی ها این را تثبیت کنند و دیگر غاصب بودن اسرائیل در مجامع بین الملل معنی ندهد.

مصری ادامه داد: برابر این قرارداد جدید، تمام شهرک هایی که رژیم صهیونیستی هر جایی ساخته به اضافه اراضی بین شهرک ها همه جزو سرزمین اسرائیل حساب شود.

وی خلع سلاح کامل گروه های مقاومت فلسطینی را ظرف مدت ۳ ماه از دیگر مفاد این معامله ننگین برشمرد و گفت: می خواهند تمام نیروهای مقاومت (چه حماس و چه غیر حماس) را خلع سلاح کامل کنند و حتی سران این کشورها حق ندارند حتی یک کُلت هم با خودشان داشته باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینها زمانی به فکر سازش افتاده اند، که بنیه تهاجمی حماس در حال افزایش است و دسترسی به موشک پیدا می کند و آن سپر آهنین اسرائیل هم هیچ مانعی برای حملات حماس نبود.

وی افزود: طبق این معامله قرار است مسئول حفاظت از این دولتی که به نام فلسطین ها می خواهد تشکیل شود، اسرائیل است و فلسطین خودش حق ارتش، مقاومت و جنگ ندارد و در صورت تعرض به دولت فلسطین اسرائیل باید دفاع کند و دولت فلسطین باید هزینه دفاع را به صهیونیست بپردازند و می خواهند گرگ را نگهبان گله کنند.

مصری با بیان اینکه در این معامله قرن باید فلسطینی ها در صورتی که بخواهند در قدس باشند، به شهردار قدس که یک فرد اسرائیلی است خراج بدهند، گفت: همچنین طبق این قرارداد یهودی ها حق دارند منازل و اراضی فلسطینی ها را خریداری و معامله کنند اما هیچ فلسطینی حق ندارد حتی یک متر زمین یا ملک از صهیونیست ها بخرد.

وی افزود: طبق این معامله کشورهای عربی مسئول هستند که حقوق سران جنبش ها را به آنها بپردازند.اسرائیل می خواهد خیالش راحت شود اما عرب ها باید پول خیال راحتی آنها را بدهند.

مصری ادامه داد: قرار است در مقابل این اقدام کشورهای عربی، ظرف مدت ۵ سال در یک قطعه از زمین های مصر که هم جوار فلسطین است، یک شهرک صنعتی- تجاری و فرودگاه ایجاد شود و سرمایه گذاری شود که ۷۰ درصد سرمایه را نیز کشورهای عربی چون عربستان و… و ۲۰ درصد را آمریکایی ها و ۱۰ درصد را نیز اروپایی ها تامین کنند و جالب است که در این منطقه هیچ فلسطینی ها حق سکونت و زندگی در این منطقه را ندارند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علت اینکه معامله قرن را می خواهند شکل دهند این است که اول اینکه امروز جنگ سنگ در مقابل اسلحه به موشک برابر اسلحه تبدیل شده و فلسطینی ها مجهز شده و تهدیدی برای اسرائیل شده اند.

وی افزود: دومین دلیل این است که صهیونیست و استکبار طبق برنامه خود می خواهد با شعار «از نیل تا فرات» به مرزهای ایران نزدیک شود و اگر می خواهد این برنامه سرعت گیرد اول باید از فلسطین خیالش راحت شود که به این هدف برسد و یک اسلحه هم در دست هیچکس در فلسطین نباشد که برای اسرائیل مزاحمت ایجاد کند.

مصری تاکید کرد: هشیاری ایران همین جا است و همانطور که اجازه ندادید که داعشی ها به مرزهای ما برسند اکنون نیز ما مرزهایمان را تا مرزهای آنها گسترش داده و با شکست داعش در کشورهایی چون عراق و سوریه مانع پیشروی آنها می شویم و اجازه نمی دهیم یک قدم به کشور ما نزدیک شوند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز این مشت های آهنین شما همین پیام را داشت که «ما زنده ایم و ایستاده ایم».

وی با بیان اینکه از دیگر اهداف آنها جلوگیری از شکل گیری مقاومت ها است، گفت: هم اکنون این جریان مقاومت در حال شکل گیری در منطقه بوده و در خیلی از کشورها راه افتاده است و این درختی بوده که ریشه آن در ایران است وشاخ و برگ های آن در حال رشد است و آنها با «معامله قرن» می خواهند آرمان فلسطین را بگیرند و مانع این اتفاق شوند و در واقع این کار آبی باشد که بر آتش مقاومت ها بریزند.

مصری با اشاره به طرفداری یک سری از اعراب از اسرائیل گفت: اینها در بقیه جوامع عرب محکوم به این طرفداری هستند و آنها می خواند با این معامله قرن و اینکه اسرائیلی ها موافقت کرده اند، این را مشروعت دهند.

وی خروج عربستان صعودی را از دیگر اهداف معامله قرن برشمرد و گفت: دنیای اسلام، منهای کسانی که از نظر مالی به اسرائیل کمک می کنند، امت ها همه اینها را خائن به آرمان های امت اسلام می دانند و اینها می خواهند این چهره را تغییر دهند و با صلح فلسطینی ها عربستان خائن نباشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عادی کردن روابط را از دیگر موارد دانست و افزود: البته هم اکنون نیز روابط دارند و مرتبط گروه های مختلف از اعراب نوکر آمریکا با اسرائیلی ها برنامه دارند و می خواهند این را علنی کنند اما به لطف خدا قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد و خوشبختانه حماس رسماً اعلام کرد که به این قرارداد ننگین تن نخواهد داد.

وی با بیان اینکه یک تهدید نیز در آخر این معامله قرن آورده شده است، گفت: در این تهدید آمده است که اگر هر گروه فلیسطینی به این قرارداد تن ندد و امضا نکند تمام تحریم ها بر آنها اعمال می شود و بعهد به کمک اسرائیل برای از بین بردن گروه های مقاومت می آییم.

مصری با بیان اینکه البته هم اکنون هم کمک می کنند، افزود: می خواهند این را علنی کنند و دل اینها را هم خالی می کنند و امروز مشت های شما دل اینها را محکم کرد و دیدند که یک امت ۸۰ میلیون نفری دلش به حال این مظلومین می سوزد و می تپد و با این زبان روزه و گرما به خیابان ها می آید و اعلام همبستگی با مظلوم علیه ظالم می کند. که ارزش آن خیلی بالا است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدوارم همانطور که تاکنون نقشه های اینها نقش بر آب شده است، این نقشه هم نقش بر آب شود.

وی همچنین اشاره ای به مشکلات اقتصادی مردم داشت و گفت: امیدوارم این فشارهای معیشتی به برکت ماه مبارک رمضان از مردم ما برداشته شود چنین امتی در طول تاریخ ایران سابقه حضور و ظهور نداشته است.

مصری در پایان خطاب به مسئولان کشور بیان داشت: مسئولین بیایید به خاطر خدا به فکر معیشت مردم باشیم و چشممان را روی استکبار ببندیم و به رئوس برنامه های اقتصاد مقاومتی توجه کنیم.