سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه از فعالیت ۵۵۲ کانون فرهنگی و هنری با بیش از ۲۱ هزار نفر عضو در مساجد استان خبر داد.

حجت‌الاسلام افشین کلات پور صبح امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه امروز هر خانواده‌ای نمادی از یک جهان است، گفت: باید تلاش کنیم تا رابطه خانواده‌ها با مساجد گسسته نشود.

وی با بیان اینکه کار دینی از کارهای فرهنگی و سیاسی جدا نیست، افزود: انقلاب ما انقلاب مساجد بود و بسیاری از کارها حتی اعزام به جبهه از مساجد صورت می‌گرفت.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه بیان کرد: هدف از تشکیل کانون‌ها در کنار مساجد این است که نشان دهیم مساجد به زندگی رنگ می‌بخشند و می‌توان در همه ابعاد فرهنگی، سیاسی و … در این کانون‌ها فعالیت کنیم.

حجت الاسلام کلات پور ادامه داد: مسجد یک نماد مدنی و دولتی است و می‌تواند پایگاه خوبی برای تبلیغات باشد.

وی ادامه داد: مسئولین می‌توانند محوریت تمام کارهای خود را مساجد قرار دهند و مسجد محلی برای توسعه فرهنگ باشد.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به بیست و ششمین سالروز تأسیس کانون‌های مساجد برنامه‌های مختلفی از جمله غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در ۱۷ اسفند، دیدار با امام جمعه کرمانشاه، دیدار با مسئولین استان و شهر کرمانشاه، تجلیل از کانون‌های برتر استان، دیدار از نمایشگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سالروز تأسیس کانون‌ها برگزاری مسابقه مدها متان اعلام کرد و گفت: این مسابقه فردا در دانشکده علوم قرآنی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام کلات پور از ثبت نام ۴۶۰ نفر در سطح استان کرمانشاه در این مسابقات خبر داد و عنوان کرد: در این مسابقات خانم‌ها سهم بیشتری داشتند و شرکت کنندگان در ۸ رشته از جمله حفظ، قرائت و ترتیل رقابت خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: طبق آمار تعداد ۵۵۲ کانون با ۲۱ هزار عضو در مساجد دایر و فعالیت می‌کنند و به این لحاظ از استان‌های برتر هستیم.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه بیان داشت: همچنین تعداد ۴ کانون در زندان‌ها و ۱۲ کانون در پادگان‌ها فعالیت می‌کنند.