با همکاری مشترک اداره کل کتابخانه‌های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، لیگ کتابخوانی دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

با همکاری مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، لیگ کتابخوانی دانش‌آموزی برگزار می‌شود. لیگ کتابخوانی نوع ویژه‌ای از برنامه های کتابخوانی است که به به شیوه رقابتهای گروهی با موضوع معرفی و تحلیل و نقد کتاب برگزار می‌شود. هدف اصلی این مسابقات تربیت کتابخوان حرفه‌ای که بر اساس آموزش و رقابت همزمان برنامه ریزی شده است.

رده سنی مجاز جهت شرکت کنندگان زیر ۱۸ سال می‌باشد و پس از مرحله سطح سنجی که از طریق ارسال فیلم توسط تیم‌های شرکت کننده انجام می‌شود، مرحله اول با شرکت ۲۴ تیم آغاز شده و مرحله دوم و سپس نیمه‌نهایی و نهایی برگزار می‌شود. در پایان، تیم های اول تا سوم به عنوان برگزیده‌های مسابقات انتخاب خواهند شد و جوایز با مشارکت دستگاه حامی اهدا خواهد شد.

داوران در هر مسابقه بر اساس فرم ارزیابی و با چهار معیار کلی معرفی و تحلیل کتاب، نقد کتاب، جایگزینی و نقد تیم مقابل نتیجه ارزیابی خود را اعلام خواهند کرد.

دبیرخانه این مسابقات از کلیه دستگاه و نهادها دعوت می‌کند پس از بررسی وضعیت مخاطبین و خانواده پرسنل، تا تاریخ ۲۰ تیرماه جهت شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کنند.

شماره تماس امور فرهنگی کتابخانه‌های عمومی جهت کسب اطلاعات بیشتر: ۳۸۲۱۴۷۲۴ – ۰۸۳

 

تهیه و تنظیم خبر: دکتر رضا کریمی