استاندار کرمانشاه عملکرد جمهوری اسلامی ایران را در طول ۴۰ ساله سپری شده از پیروزی انقلاب درخشان خواند و بر لزوم معرفی دستاوردهای آن تاکید کرد.

هوشنگ بازوند امروز شنبه در آئین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان کرمانشاه برگزار شد، تمام موفقیت های کشور را مرهون خون شهدا دانست و اظهار داشت: شهیدان این آب و خاک برای استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی جان خود را فدا کردند و راه را برای استقلال کشور هموار ساختند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه ما امروز به گذشته خود افتخار می کنیم، گفت: ما به افقهای پیش رو نیز امیدواریم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران طی این ۴۰ سال عملکرد درخشانی داشته است اما متاسفانه در معرفی آنها کوتاهی کردیم و تبلیغات دشمن جهت کوچک نشان دادن آن اقدامات قوی بوده است.

استاندار کرمانشاه ابراز داشت: صرف نظر از پیشرفت ما در حوزه نظامی که کشور را به یک جزیره امن در منطقه تبدیل کرده است، ماحصل ما در حوزه های علوم هسته ای، علوم پایه، حوزه اجتماعی، احترام حق رای ملت بسیار چشمگیر بوده است که باید بتوانیم به درستی آن را به نسل جوان منعکس کنیم.

بازوند ادامه داد: در جنگ تمام عیار اقتصادی که دشمن علیه کشور ما ناجوانمردانه آغاز کرده و با توپخانه تبلیغاتی و روانی آنرا حمایت می کند، باید بتوانیم ایستادگی کنیم و دشمن را شکست دهیم.

وی اذعان داشت: قبل از انقلاب ۳۶.۵ میلیون نفر جمعیت داشتیم اما الان حدود ۸۲ میلیون نفر جمعیت داریم که یک رشد ۲.۵ برابری را نشان می دهد وبرقی که قبل از انقلاب برای آن جمعیت تولید می شد حدود ۷ هزار مگاوات بود اما امروز ۸۰ هزار مگاوات یعنی نزدیک ۱۲ درصد رشد داشتیم.

این مسئول بیان داشت: همچنین تعداد مشترکین برق در سال ۵۷ حدود ۳.۴میلیون مشترک بود و امروز به حدود ۳۵ میلیون مشترک یعنی ۱۰ برابر شده است.

بازوند با بیان اینکه در سال ۵۷ حتی یک مگاوات انرژی اتمی نداشتیم و امروز نیروگاههای اتمی ۱۰۰۰ مگاوات انرژی اتمی تولید می کنند، گفت: در حال حاضر ۶۷۰  مگاوات برق از نیروگاه خورشیدی می گیریم که قبل از انقلاب چنین تولیداتی اصلا نداشتیم.

وی در ادامه به پیشرفت های انقلاب در حوزه های سد سازی اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب تنها ۱۹ سد داشتیم که بیشتر آنها به دست نیروهای خارجی انجام می شد، اما امروز با تلاش نیروهای جوان این مرز و بوم تعداد سدها به ۱۷۲ سد رسیده است.

استاندارکرمانشاه اظهار داشت: همه این پیشرفت ها تشان می دهد که جوانان و همه ملت ایران به خودباوری رسیده اند که یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب است.

وی ادامه داد: امروز باید با تکیه بر خودباوری در مقابل تهدیدهای دشمن ایستادگی کنیم و برای این مهم باید در راستای افزایش فرهنگ کار و تلاش همت کنیم.

بازوند در پایان با بیان اینکه مردم خود صاحب انقلاب هستند، ابراز داشت: با توجه به تهدیدهای دشمن، لازم است امسال همه مردم با شور مضاعف در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.