مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در ۳۵ بقعه متبرک استان در ایام نوروز خبر داد.

حجت الاسلام آیت عباسیان صبح امروز سه شنبه در نشست خبری که جهت تشریح برنامه‌های طرح نوروزی آرامش بهاری سال ۹۸ تشکیل شد، اظهار داشت: این طرح از روز ۲۸ اسفند آغاز و تا ۱۴ فروردین ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طرح نوروزی آرامش بهاری در ایام نوروز در ۳۵ بقعه استان اجرا خواهد شد، افزود: این طرح در سطوح مختلف شامل ویژه، سطح یک، دو و سه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از حضور ۲۵ مبلغ اعزامی از قم و ۱۰ مبلغ بومی در بقاع متبرکه خبر داد و گفت: تمام امکانات فرهنگی را بسیج خواهیم کرد تا مسافرین و زائرین در آرامش باشند.

وی از برپایی خیمه‌های معرفت در ۱۹ بقعه متبرکه خبر داد و بیان داشت: در این خیمه‌ها برنامه‌هایی در قالب غرفه‌های کودک و نوجوان، مشاوره مذهبی، پرسش و پاسخ، مشاوره دینی و خانواده، عرضه محصولات فرهنگی، سلامتی و دارویی، مسابقات فرهنگی و برپایی نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام عباسیان به ارائه آماری از تعداد زائرین مراجعه کننده به بقاع متبرکه طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۷۰۰ هزار نفر بار به بقاع متبرکه مراجعه داشتیم و پیش‌بینی می‌شود امسال این آمار افزایش داشته باشد همچنین بیش از ۳۴۰ هزار نفر سال گذشته به خیمه‌های معرفت مراجعه کردند.

وی همچنین از افتتاح حسینیه بقعه احمدبن اسحاق که در زلزله سال ۹۶ آسیب دیده بود خبر داد و تصریح کرد: ساخت بقعه احمد بن اسحاق به خوبی پیش می‌رود و کار اسکلت و فونداسیون آن به اتمام رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه ادامه داد: برای ساخت این بقعه متبرکه ۱۴ میلیارد اعتبار نیاز است و پیش بینی می‌شود تا آخر بهمن ۹۷ کار ساخت به پایان برسد.

وی اظهار داشت: بحث بازسازی و ساخت مساجد بر عهده سازمان اوقاف و امور خیریه است اما از اول سال ۹۷ در استان کرمانشاه برخلاف قانون و مقررات این کار را بر عهده سازمان تبلیغات گذاشتند که تا کنون از عهده آن برنیامده است.

وی همچنین از تبدیل شدن مراکز فرهنگی قرآنی به مراکز افق طی سال آینده در سراسر کشور خبر داد.