هیئت یا زهرا(س) فعالیت های زیادی در زمینه خدمات اجتماعی داشته است که در این گزارش مختصرا به آن پرداخته ایم.

به گزارش کربلائیان، هیئت یا زهرا(س) از سال ۷۲ در منازل مومنین محله شروع به کار کرده و عمده ی مناسبت های مذهبی با همکاری و همدلی جوانان در این هیئت برپا گشته که همین موضوع باعث شده است تا اعضای این مجموعه به این فکر بیافتند که علاوه بر مراسمات مذهبی در زمینه های خدمات اجتماعی نیز می توانند ورود داشته باشند.

یکی از اعضای هیئت امنای این مجموعه مذهبی – اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار کربلائیان گفت: یکی از کار ویژه های هیئت یا زهرا(س) توجه به مسائل روز در زمینه های اجتماعی بوده به طوریکه در ایام اربعین، سیل، زلزله، آسیب دیدگان از کرونا و… ورود جدی داشته ایم.

 

این عضو هیئت گفت: خدمات ما در اربعین شامل برپایی ایستگاه های صلواتی، اسکان زوار و… بوده است که بحمدالله برکات زیادی برای هیئت داشته. همچنین در ایام سیل و زلزله مفتخر به خدمت رسانی به هموطنان عزیز شدیم و با جمع آوری کمک های مردمی و توزیع بین آسیب دیدگان سعی کردیم تا جایی که ممکن است نقشی در این امر خداپسندانه داشته باشیم.

وی افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا، متاسفانه معیشت هموطنان و هم استانی های ما دچار آسیب هایی شد و ما هم خود را در برابر این عزیزان مسئول می دانستیم. لذا با پیگیری ها و شناسایی های صورت گرفته چند خانواده که مشکلاتی از جمله عدم توان پرداخت کرایه خانه، چک برگشتی، مشکل معیشتی و… داشتند را تحت پوشش قرار دادیم که البته بخشی از منابع مورد نیاز این کار با اجازه از مراجع از محل خمس عقب افتاده برخی از اعضا تامین شد و باقی منابع مورد نیاز هم با کمک اعضای هیئت جمع آوری شد.

عضو هیئت امنای هیئت یا زهرا(س) عنوان داشت: پس از فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات و همدلی، بسته های معیشتی تهیه کردیم و سپس تصمیم بر این شد آشپزخانه ای راه اندازی کنیم تا غذای گرم بین نیازمندان توزیع کنیم.

شروع این کار از میلاد امام حسن مجتبی(ع) بوده و در شب های ۲۱،۲۳ و ۲۷ رمضان هم صورت گرفته است. برنامه کار به این صورت تعریف شده است که با یاری خدا اگر بتوانیم هر ماه این مراسم را داشته باشیم. در این مرحله از کار نیز حدود ۷۰۰۰ پرس غذای گرم طبخ و توزیع خواهد شد.