شورای تبیین مواضع بسیج استان کرمانشاه طی بیانیه‌ایی اعلام کرد: بزرگواران حاضر در مجلس چه هنگام به این نتیجه می‌رسند که شیطان بزرگ با اصل اسلام و جمهوریت این آب و خاک مشکل دارد.

طی قراردادهای متعهد کارگزارن نظام جمهوری اسلامی ایران و وجود تحریم‌های بسیار و دخالت‌های نابه‌جای دشمنان خارجی ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمانشاه طی بیانیه‌ایی به مناسبت دهه مبارک فجر مواضع دانشجویان را قاطع به گوش مسؤولان رساند.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«إِنَّ الشَّیْطَانَ لَکُمْ عَدُوٌّ فَاتَّخِذُوهُ عَدُوًّا إِنَّمَا یَدْعُو حِزْبَهُ لِیَکُونُوا مِنْ أَصْحَابِ السَّعِیرِ: البتّه شیطان دشمن شماست. پس او را دشمن بدانید. او حزب خود را فقط به این دعوت می کند که اهل آتش‌سوزان (جهنم) باشند!» (فاطر/۶).

انگار باید بارها اشتباه اعتماد به شیطان بزرگ را تجربه کنند تا به این نتیجه برسند که شیطان پیشه فریب دارد ولاغیر.

هر چنددر زمینه نظامی ثابت کرده‌ایم که آرمان‌های انقلاب برای ما خط قرمز است اما متاسفانه در سیاست کم دقتی می‌بینیم که خود آسیب‌زننده است.

اکنون که  به یاری خداوند و همت مردم مرزهای انقلاب اسلامی را به قلب دشمنان رسانده‌ایم، برخی مسؤولان فراموش کرده‌اند که روزگاری با همین قراردادها و تعهدنامهها مرز ایرانی برای ما از درب منزل خود تعریف می‌شد، و حالا که با دادن خون بهترین مردان این خاک مرزهای اعتقادی ما از چند متر به هزاران کیلومتر رسیده است، باید تمام فکر ما این باشد که  از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مدت زمان اخیر سرگرم بررسی لایحه الحاق به گروه ویژه مالی FATF بودند، سازمانی که تشکیل شد تا بررسی‌هایی درباره وضعیت قوانین مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم در بازارهای مختلف مالی در سرتاسر جهان انجام دهد.

از ۴۱ بند در تعهد FATF تنها چهار بند در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار داشته که متاسفانه پالرمو یکی از این موارد است که به تصویب مجلس رسیده است.

چگونه است که  در اصلی ترین بحث این موضوع ماده ۶ کنوانسیون تصریح می‌کند، « اعمال مجرمانه در کنوانسیون، تحت هیچ شرایطی با ملاحظات سیاسی، فلسفی، عقیدتی، نژادی، قومی، مذهبی یا دیگر انگیزه‌ها قابل توجیه نیست» و نمایندگان ما حتی به عنوان و جایگاه کشور توجهی ندارند جمهوری اسلامی ایران یعنی حکومتی که بر پایه فکری مردم  و دین مقدس اسلام است؛ بزرگواران حاضر در مجلس چه هنگام به این نتیجه می‌رسند که شیطان بزرگ با اصل اسلام و جمهوریت  این آب و خاک مشکل دارد، متاسفانه با تصویب این تعهد دیگر حتی توان کمک به مظلومان جهان را نداریم.

سازﻣﺎنFATF ﻟﯿﺴﺖ SDN آمریکا است که پس از توافق نامه برجام به قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل متعهد ضمیمه شد، در اﯾﻦ ﻟﯿﺴﺖ از ۲۰۰ ﻧﻔﺮ و ﻧﻬﺎدﮐﺸﻮری ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮان ﻧﺎم ﺑﺮده ﺷده است که در بین آن‌ها نام سازمان‌هایی چون ﺻﺪا و ﺳﯿﻤﺎ، وزارت دﻓﺎع، ﺑﺴﯿﺞ ﻣﺴﺘﻀﻌﻔﯿﻦ، ﺳﺎزﻣﺎن اﻃﻼﻋﺎت و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﺳﺎﻣﯽ افرادی همچون ﺳﺮدار ﻗﺎﺳﻢ ﺳﻠﯿﻤﺎﻧﯽ و سردار جعفری به چشم می‌خورد.

با این حال چرا ما باید اسرار کشور خود را در اختیار کسانی قرار دهیم که به‌صورت علنی با ما در جنگ اقتصادی هستند.

اکنون در ۴۰ سالگی انقلاب هستیم نظامی که دشمنان فکر نمی‌کردند با فشارهای موجود چند سال دوام بیاورد، اما به  شکر خدا چراغ راهی شد برای بیداری اسلامی در منطقه، ما جوانان انقلابی و دانش‌آموختگان مکتب حسینی، از مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان درخواست داریم تحت هیچ شرایطی با اجرایی شدن چنین تعهد ننگین موافقت نکرده و کسانی که بر این امر پا فشاری دارند را مورد بازخواست قرار دهند، چرا که  امثال این تعهدات در چند سال اخیر فشار و هزینه بسیاری به کشور عزیزم وارد کرده است.