مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه گفت: سیزدهمین مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور ۴۰۸ نفر در کرمانشاه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام افشین کلات‌پور در نشست خبری جشنواره قرآنی مدهامتان که امروز در دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره مدهامتان از مهمترین جشنواره‌های قرآنی است که سیزدهمین دوره مرحله استانی آن از فردا ۱۴ اسفندماه در استان کرمانشاه آغاز می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه افزود: ۲۷۴ نفر از خواهران و ۱۳۴ نفر از برادران کرمانشاهی در مسابقه قرآنی مدهامتان حضور دارند که شرکت‌کنندگان به دقت مورد داوری قرار می‌گیرند و نفرات برگزیده علاوه بر تقدیر به جشنواره کشوری اعزام می‌شوند.

کلات‌پور گفت: ﮐﺎﻧﻮن ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ و ﻫﻨﺮی ﻣﺴﺎﺟﺪ استان در راﺳﺘﺎی ﻧﺸﺮ و ﺗﺮوﯾﺞ ﻣﻌﺎرف ﻗﺮآﻧﯽ و اﺳﺘﻔﺎده از اﺑﺰارﻫﺎی ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ و ﻫﻨﺮی ﺑﺮای ﺟﺬب و ﺗﺮﻏﯿﺐ ﺑﯿﺸﺘﺮ و ﺑﻬﺘﺮ ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن و ﺟﻮاﻧﺎن در فعالیت‌های قرآنی مساجد این جشنواره را برگزار می‌کند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد کرمانشاه افزود: اعضا و فعالان قرآنی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه در هشت رشته قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، حفظ کل، ترتیل، حفظ جز ۳۰، نقاشی آیات، اذان و قرائت نماز در مسابقه مدهامتان به رقابت می‌پردازند.

کلات‌پور بیان کرد: این جشنواره قرآنی مقدمه‌ای برای آشنایی با قرآن کریم است و این آشنایی به منظور درک معانی قرآنی و پیاده کردن ارزش‌های والا و مفاهیم گرانقدر در زندگی است.

وی با بیان اینکه تمامی برنامه‌های قرآنی مقدمه‌ای برای درک حقایق ارزشمند و والا است، عنوان کرد: اگر ارزشهای قرآنی در جامعه‌ای تجلی و تبلور یابد آن جامعه در تراز جامعه علوی قرار می‌گیرد و دارای تمام معیارها و ارزش‌های والای انسانی ترسیم شده در قرآن کریم است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: علاقه‌مندی و استقبال از مسابقات قرآن کریم نوید آینده‌ای درخشان است که باید برای استقرار تمدن برجسته اسلامی از آن استفاده کرد.